Jan-Lennard Struff wciąż bez tytułu. Przegrał finał w Stuttgarcie z Tiafoe

Jan-Lennard Struff przyznaje się do porażki i przegrywa kolejny finał ATP
Jan-Lennard Struff przyznaje się do porażki i przegrywa kolejny finał ATPProfimedia
To jak fatum: tenisista Jan-Lennard Struff przegrał swój trzeci finał w ATP Tour. 33-latek z Warstein został pokonany 6:4, 6:7 (1), 6:7 (8) przez faworyta z USA Francesa Tiafoe w finale turnieju trawiastego w Stuttgarcie.

Jan-Lennard Struff będzie jednak w poniedziałek ponownie niemieckim numerem jeden w nowym światowym rankingu jako 21., wyprzedzając półfinalistę French Open Alexandra Zvereva (22.). Wygrana z Francesem Tiafoe pozwoliłaby mu po raz pierwszy wejść do pierwszej dwudziestki. Z kolei amerykański zawodowiec jest sklasyfikowany na 10. miejscu i po raz pierwszy wejdzie do top "10".

Ostateczna klątwa dla Struffa

Przed starciem z rozstawionym z numerem "3" Tiafoe, półfinalistą zeszłorocznego US Open, Struff przegrał również finały zawodów na kortach ziemnych w Monachium w 2021 roku i tegorocznego Masters w Madrycie. W stolicy Hiszpanii został pokonany dopiero po wspaniałej walce przez głównego faworyta i lokalnego bohatera Carlosa Alcaraza.

Tiafoe HL
Flashscore

W meczu z Tiafoe, z którym wcześniej miał wyrównany rekord (1-1), Struff pozostał mocno zdenerwowany. Choć jego serwis był chwiejny w pierwszym secie (pięć podwójnych błędów), Struff nadrobił brak precyzji wspaniałą walką. W drugim secie Struff nadal zachowywał się odważnie, ale nie doszło do przełamań. W tie-breaku przeciwnik podkręcił tempo i Struff nie miał już szans.

Wywiad z Tiafoe
Flashscore

W decydującym secie obaj zawodnicy pokazali stalowe nerwy przed trzykrotnym mistrzem Wimbledonu Borisem Beckerem, ale każdy z nich utrzymał serwis. Około 5000 widzów świętowało teraz każdy udany ruch Struffa, a tie-break ponownie przyniósł decyzję. Struff miał piłkę meczową, ale Tiafoe wykorzystał trzecią okazję.