Tenis Flash: Sinner i Tsitsipas grają dalej w Barcelonie, problemy Djokovicia

Tenis Flash: Djokovic wraca do gry, ekscytujące starcie Krejcikovej z Sabalenką
Tenis Flash: Djokovic wraca do gry, ekscytujące starcie Krejcikovej z SabalenkąProfimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

22:35 Jelena Ostapenko nadspodziewanie łatwo poradziła sobie z Ons Jabeur w pierwszym secie ich pojedynku w Stuttgarcie, by później poczuć gniew (a raczej skuteczność i determinację) Tunezyjki. Czwarta rakieta świata pokonała Łotyszkę w trwającym prawie godzinę drugim secie, by w trzecim nie zostawić złudzeń. Jabeur melduje się w ćwierćfinale po zwycięstwie 1:6, 7:5, 6:3.

20:15 Aryna Sabalenka bez większych problemów odprawiła Barborę Krejcikovą w Stuttgarcie. Białorusinka oddała tylko dwa gemy w pierwszym secie, w drugim Czeszka urwała o jeden więcej. Na więcej druga rakieta świata nie pozwoliła, prezentując się bardzo pewnie od początku do końca i wygrywając 6:2, 6:3.

19:25 Alex Molcan okazał się lepszy od Popyrina podczas meczu 1/8 turnieju w Banja Luce. Spotkanie trwało trzy godziny, a Alexei przegrał 6:7(4); 6:4; 5:7. Słowak o półfinał zagra z Laslo Djere.

19:18 Lorenzo Musetti zagra w 1/8 turnieju ATP w Barcelonie. Włoch wygrał 6:3; 6:1 z Jasonem Kublerem. Daniel Evans również awansował do najlepszej szesnastki turnieju w Barcelonie. Pokonał on Matteo Arnaldiego 6:4; 6:3

19:10 Elena Rybakina pokonała Jule Niemeier i awansowała do 1/8 turnieju WTA w Stuttgarcie. Kazaszka wygrała 7:5; 6:3.

Skrót meczu Rybakina – Niemeier

18:36 Novak Djokovic awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 250 w Banja Luce. Serb miał sporo problemów, bo przegrał pierwszego seta z Lucą van Assche 6:7(4). Jednak kolejne dwa sety padły jego łupem 6:3; 6:2. Więcej o tym meczu tutaj

Skrót meczu Djokovic – van Assche

18:18 Alicja Rosolska i Miriam Kołodziejowa awansowały do ćwierćfinału turnieju WTA w Stuttgarcie. Ich rywalkami była chińska para Yifan Xu/Zhaoxuan Yang. Polsko-czeska para wygrała 3:6; 6:2; 10:4.

17:42 Karen Chaczanow i Stefanos Tsitsipas zameldowali się w 1/8 turnieju ATP w Barcelonie. Rosjaninowi nie dał rady Nicolas Jarry, który przegrał 4:6; 4:6, a rywalem Greka był Pedro Cachin. Argentyńczyk przegrał 4:6; 2:6.

16:54 Pogoda w Monachium nie rozpieszcza. Mecz Asłana Karacjewa z Danielem Altmaierem został przerwany przy wyniku 4:6; 7:6(2); 3:0 dla Rosjanina.

16:45 Martyna Kubka zagra w 1/8 turnieju ITF W25 w Szarm el-Szejk. Polka pokonała 6:4; 6:2 Rosjankę Ekaterinę Shalimovą.

16:42 Weronika Falkowska odpadła w 1/16 turnieju ITF W60 w słoweńskiej miejscowości Koper. Polka przegrała z Kristiną Dmitruk 7:5; 1:6; 5:7.

16:40 Gina Feistel i Marcelina Podolińska awansowały do 1/8 turnieju ITF15 w Antalyi. Feistel pokonała rozstawioną Belgijkę Amelie Van Impe 6:4; 5:7; 6:0. Natomiast Podolińska ograła Włoszkę Camillę Zanolini 7:6(5); 6:4.

16:30 Coco Gauff po emocjonującym meczu pokonała Weronikę Kudiermietową. Mecz trwał blisko trzy godziny i zakończył się zwycięstwem Amerykanki 6:2; 4:6; 7:6(3). Turniejowa numer "5" zagra o awans do ćwierćfinału w Stuttgarcie z Anastazją Potapową

Skrót meczu Gauff – Kudiermietowa

16:25 Rozkręca się też turniej w Banja Luce. Awans do 1/8 wywalczyli Gregoire Barrere oraz Juan Pablo Varillas. Francuz pokonał Hamada Medjedovicia 7:6(6); 7:5. Peruwiańczyk ograł natomiast Hugo Gastona 7:5; 6:3.

16:15 Cameron Norrie i Francisco Cerundolo grają dalej w Barcelonie. Norrie szybko pokonał Pawła Kotowa 6:1; 6:2, natomiast Argentyńczyk wygrał z Włochem Frencesco Passaro 6:2; 6:2. Cerundolo o ćwierćfinał zagra z Casperem Ruudem.

15:05 Laslo Djere i Damir Dzumhur zagrają w 1/8 turnieju w Banja Luce. Serb po ponad trzygodzinnym boju pokonał 6:4; 6:7(1); 6:4 Bornę Coricia, a rywalem Bośniaka był Liam Broady, którego ograł 6:3; 6:0.

14:36 Yoshihito Nishioka również awansował do 1/8 turnieju w Barcelonie. Japończyk pokonał Davida Goffina 6:1; 7:5. Jego kolejnym rywalem będzie Jannik Sinner. Włoch pokonał 6:2; 6:4 Diego Schwartzmana.

Skrót meczu Sinner – Schwartzman
Pomeczowa wypowiedź Sinnera

14:03 Alex De Minaur stracił tylko jednego gema w meczu z Aleksandrem Szewczenko. Australijczyk pokonał Rosjanina 6:0; 6:1, a spotkanie trwało nieco ponad godzinę. Turniejowy numer "8" o awans do ćwierćfinału w Barcelonie zagra z Grigorem Dimitrovem.

13:48 Karolina Pliskova awansowała do 2. rundy turnieju w Stuttgarcie. Czeszka pokonała 6:2; 6:3 rozstawioną z numerem Marię Sakkari. Pliskova w walce o ćwierćfinał zmierzy się z Donną Vekić.

Skrót meczu Pliskova – Sakkari
Pomeczowa wypowiedź Pliskovej

13:30 Alcaraz czy Sinner? W wywiadzie dla Flashscore David Ferrer chwali obu i cieszy się z ich rozwoju w tak młodym wieku. Choć talent Alcaraza wystrzelił z większą prędkością, to dyrektor Barcelona Open uważa, że Jannik Sinner ma większe pole do rozwoju. Niezależnie, który z nich będzie górą, z takimi zawodnikami profesjonalny tenis jest w świetnych rękach. O czym jeszcze mówiła była gwiazda tenisa? Sprawdź koniecznie tutaj.

13:20 Karol Drzewicki i Szymon Walków awansowali do ćwierćfinału turnieju rangi Challenger w portugalskim Oeiras. Polska para pokonała (7:5; 3:6; 10:7) indyjski duet rozstawiony z numerem "2" – N. Sriram Balaji/Jeevan Nedunchezhiyan.

12:58 Kacper Żuk odpadł w 1. rundzie turnieju rangi Challenger w Roseto degli Abruzzi. Polak przegrał 5:7; 0:6 z Czechem Daliborem Svrciną.

12:44 Denis Shapovalov pokonał Jozefa Kovalika i również gra dalej w Barcelonie. Kanadyjczyk wygrał 6:4; 6:3.

12:15 Grigor Dimitrov awansował do 1/8 turnieju ATP 500 w Barcelonie. Bułgar pokonał 6:3; 6:1 Emilio Gomeza.

11:04 Dziś oczy fanów kobiecego tenisa będą zwrócone na pojedynek Barbory Krejcikovej z Aryną Sabalenką. Obie tenisistki zagrają przeciwko sobie już po raz czwarty w tym sezonie. Krejcikova wygrała w ćwierćfinale w Dubaju, gdzie ostatecznie wywalczyła tytuł. Białorusinka była lepsza w USA. Pokonała Czeszkę w Indian Wells i Miami.

08:06 Sprawdź, co działo się we wtorek na największych turniejach rozgrywanych w tym tygodniu. Powrót Carlosa Alcaraza, wygrana Caspera Ruuda czy porażka Francesa Tiafoe. Więcej informacji tutaj