Tenis Flash: Kaśnikowski gra dalej w Szczecinie, Linette odpada

Tenis Flash: Ciąg dalszy rywalizacji w Invest in Szczecin Open
Tenis Flash: Ciąg dalszy rywalizacji w Invest in Szczecin OpenAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:02 Koniec polskich zmagań podczas Cymbiotika San Diego Open. Magda Linette (24. WTA) w dwóch setach - i po równo dwóch godzinach - przegrała z Martą Kostiuk (45. WTA). Drugiego seta Polka miała na wyciągnięcie ręki, ale uległa w tie-breaku.

20:02 Nie mamy dobrych wiadomości z Rennes. Kacper Żuk (302. ATP) nie miał szans z Gregoire’m Barrere (62. ATP). Francuz w mniej niż godzinę poradził sobie z Polakiem i odprawił go do domu z wynikiem 6:3, 6:1.

19:23 Nawet pół godziny nie trwał mecz Maksa Kaśnikowskiego (311. ATP) z Jelle Selsem (247. ATP). Holender poddał spotkanie po pierwszym secie, którego przegrał 1:6. Wolelibyśmy awans w innych okolicznościach, ale druga runda się liczy. Natomiast w niej ostatni Polak grający w singlu w Szczecinie musi stawić czoła faworytowi całych rozgrywek, Munarowi.

18:01 Faworyt szczecińskiego challengera nie zawodzi. Jaume Munar (85. ATP) szybko rozprawił się z Niemcem Rudolfem Mollekerem (224. ATP), wygrywając 6:1, 6:3 w niewiele ponad godzinę.

17:39 Szokujące wieści dla rumuńskiej legendy tenisa, Simony Halep. ITIA wydała dziś werdykt: cztery lata zawieszenia dla zawodniczki, uznanej za winną stosowania niedozwolonej substancji. Halep może odwołać się od decyzji, której szczegółowe uzasadnienie nie zostało jeszcze wydane.

16:31 Pierwszy wtorkowy mecz w ramach Pucharu Davisa za nami. Faworyzowany Francuz Adrian Mannarino (34. ATP) niespodziewanie przegrał pierwszego seta ze Szwajcarem Dominikiem Strickerem (90. ATP), ale następnie przejął kontrolę nad pojedynkiem i po dwóch godzinach walki był zwycięski: 3:6, 6:1, 6:4.

14:47 Spadek Igi Świątek (2. WTA) z piedestału przechodzi do historii nie tylko z uwagi na jej imponujące 75 tygodni na szczycie rankingu WTA. Po raz pierwszy od 20 lat w tym samym tygodniu zmieniły się liderki zarówno w singlu, jak i w deblu

14:20 Jan Choinski (128. ATP) bardzo szybko pożegnał się ze szczecińską publicznością. Brytyjczyk o polskich korzeniach w pierwszym meczu przegrał z Vitem Korpivą (148. ATP). 26-letni Czech zwyciężył pewnie, 6:2, 6:3 i ma już miejsce w 1/8 finału Invest in Szczecin Open.

08:38 Niestety Magdalena Fręch odpadła w pierwszej rundzie turnieju w San Diego. Jedyna Polka w tej imprezie przegrała z Kolumbijką Camilą Osorio 3:6, 6:1, 4:6, po tym jak wcześniej z sukcesem przebrnęła eliminacje i awansowała do głównego turnieju.

08:15 Andy Murray powiedział, że Novak Djoković będzie wciąż dominował w męskim tenisie w najbliższych latach, ponieważ nie widzi młodych zawodników, którzy mieliby by zagrozić. Serb wygrał wczoraj swoje 24. trofeum wielkoszlemowe, po tym jak pokonał w finale US Open Daniiła Miedwiediewa.