Tenis Flash: Świątek awansowała dalej. Linette, Fręch i Hurkacz odpadli z US Open

Iga Świątek zagra w 3 rundzie ze swoją przyjaciółką – Kaja Juvan
Iga Świątek zagra w 3 rundzie ze swoją przyjaciółką – Kaja JuvanAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapi

22:54 Mistrzyni Wimbledonu Marketa Vondrousova kontynuuje swoje dążenie do zdobycia dwóch tytułów wielkoszlemowych dzięki imponującemu zwycięstwu 6-2, 6-2 nad Włoszką Martiną Trevisan (29), dzięki czemu awansowała do trzeciej rundy US Open.

22:31 Alex De Minaur (24) ominął potencjalną skórkę od banana, pokonując Yibing Wu (23) 6-1, 6-2, 6-1 w niecałe 90 minut i awansując do trzeciej rundy.

22:27 Kolejne amerykańskie wyniki z Flushing Meadows: Madison Keys (28) pokonała Yaninę Wickmayer (33) 6-1, 6-2 w 56 minut.

21:45 Po zakończeniu turnieju John Isner (38) wycofał się z US Open, przegrywając w pięciu setach z rodakiem Michaelem Mohem (25) 3-6, 4-6, 7-6, 6-4, 7-6.

21:25 Andy Murray (36) odpadł z US Open, pokonany przez starego przeciwnika i 19. rozstawionego Grigora Dimitrowa (32) w setach 6-3, 6-4, 6-1. Ekaterina Alexandrova (28) - zwyciężczyni zeszłotygodniowego turnieju w Cleveland - awansowała do trzeciej rundy po pokonaniu Lesi Tsurenko (34) 6-1, 6-3.

Z kolei numer dwa na świecie, Aryna Sabalenka (25), wciąż walcząca o swój drugi tytuł wielkoszlemowy, przeszła dalej po pokonaniu Jodie Burrage (24) 6-3, 6-2.

21:03 Alex Zverev (26) pokonał Niemca Daniela Altmaiera (24) w czterech setach 7-6, 3-6, 6-4, 6-3.

20:49 Liudmila Samsonova (24) awansowała do trzeciej rundy dzięki zwycięstwu 6-3, 6-3 nad Tamarą Korpatsch (28), podobnie jak Lucia Bronzetti (24), Katie Boulter (27) i Clara Burel (22).

19:32 Pierwszy wielki szok dnia - Jack Draper (21) z Wielkiej Brytanii pokonał Huberta Hurkacza (26) w trzech setach, 6-2, 6-4, 7-5, odnosząc jedno z największych zwycięstw w karierze.

19:17 Pierwsze dzisiejsze rozstrzygnięcia w turnieju pań. Peyton Stearns (59. WTA) łatwo 6:3; 6:0 wygrała z Clarą Tauson (87. WTA) i awansowała do 3. rundy. Dalej gra też Qinwen Zheng (23. WTA), która pokonała 6:2; 3:6; 6:2 Kaię Kanepi (133. WTA).

17:15 Ruszyły dzisiejsze mecze US Open. Na korcie jest już Hubert Hurkacz, który został przełamany w pierwszym gemie przez Jack'a Drapera (123. ATP).

16:47 Niedługo ruszą dzisiejsze zmagania w Nowym Jorku i na korcie pojawi się Hubert Hurkacz. W oczekiwaniu na to spotkanie zachęcamy do zapoznania się z opinią Novaka Djokovicia na temat Igi Świątek. Serb bardzo chwalił liderkę światowego rankingu

13:33 Noc na US Open nie była udana dla naszych deblistów. Katarzyna Piter w parze z Alize Cornet przegrały w bardzo wyrównanym meczu z hiszpańskim duetem Aliona Bolsova Zadoinov/Rebeka Masarova. Rywalki wygrały 6:7(3); 6:3; 7:6(7). W turnieju mikstów odpadł natomiast Jan Zieliński, który grał w parze z Ukrainką – Ludmiłą Kiczenok. Oni również w trzech setach (2:6; 6:1; 10-5) ulegli duetowi Zhaoxuan Yang/Kevin Krawietz.

13:28 Mamy też poważnego kandydata do zagrania turnieju, a może nawet całego roku. Adrian Mannarino popisał się znakomitą akcją w czwartym secie. Ostatecznie Francuz wygrał 3:1 i awansował do 3. rundy. Zobaczcie sami, co zagrał!

13:20 Prawie równie szokująca, co odpadnięcie Tsitsipasa, była porażka Caspera Ruuda. Norweg rok temu dotarł w Nowym Jorku do finału, a tym razem pożegał się z turniejem już w 2. rundzie. Jego pogromcą okazał się Chińczyk – Zhizhen Zhang, dla którego było to pierwsze zwycięstwo z tenisistą z TOP 5 rankingu ATP. Norweg na pewno nie utrzyma tej pozycji po US Open.

12:41 To była największa sensacja wczorajszego dnia na US Open. Stefanos Tsitsipas przegrał już w 2. rundzie ze szwajcarskim kwalifikantem. Grek jednak za tę porażkę obwinia wyłącznie siebie, a nie swój nowy sztab szkoleniowy

07:13 Pierwsza runda była znakomita dla polskich tenisistek, niestety druga już nie była tak udana. Tylko Iga Świątek pozostała w turnieju pań. Magdalena Fręch (77. WTA) przegrała 3:6; 3:6 z Karoliną Muchovą (10. WTA), a Magda Linette 1:6; 6:2; 2:6 (24. WTA) okazała się gorsza od Jennifer Brady (433. WTA).