Jan Zieliński i Hugo Nys awansowali do 3. rundy turnieju deblowego na WimbledoniePAP
Jan Zieliński i Hugo Nys awansowali do 3. rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Polsko-monakijska para pokonała 7:6(3); 6:4 Adriana Mannarino i Alejandro Davidovicha Fokinę. Dla Polaka to już najlepszy występ na londyńskich kortach w karierze.

Mecz rozpoczął się od serwisu Jana Zielińskiego, który wygrał swoje podanie do zera. Cała pierwsza partia stała pod znakiem pewnie wygrywanych gemów przez serwujących.

Pojawił się tylko jeden break point, ale nie został wykorzystany przez parę Zieliński/Nys. Zupełnie inaczej wyglądało to w tie-breaku. Do stanu 2:2 utrzymywała się remis, ale od tego momentu cztery punkty z rzędu zdobyli Zieliński i Nys, w tym dwa przy podaniu Davidovicha Fokiny.

Ostatecznie set zakończył się przy podaniu Jana Zielińskiego wynikiem 7:3 w decydującym gemie.

Drugi set również wyglądał podobnie do pierwszego, ale tylko do stanu 4:4. Przy wyniku 4:3 para Mannarino/Davidovich Fokina miała pierwszą okazję do przełamania, ale ostatecznie polsko-monakijska para się wybroniła.

Najwięcej emocji było w dziewiątym gemie. Wtedy para Zieliński/Nys wykorzystała piątego break pointa i wyszła na prowadzenie 5:4. Rywale mieli jedną okazję  na przełamanie i powrót, ale nie zdołali tego dokonać i przegrali 4:6.

Para Jan Zieliński i Hugo Nys awansowała do 3. rundy Wimbledonu. Ich rywalami w walce o ćwierćfinał będą Jamie Murray oraz Michael Venus.