Porażka Rosolskiej w pierwszej rundzie debla na Wimbledonie

Porażka Rosolskiej w pierwszej rundzie debla na WimbledoniePAP
Alicja Rosolska i Ukrainka Nadia Kiczenok przegrały z rozstawionymi z "trójką" Australijką Storm Hunter i Belgijką Elise Mertens 0:6, 2:6 w pierwszej rundzie debla wielkoszlemowego turnieju tenisowego na trawiastych kortach Wimbledonu.

Mecz od początku lepiej ułożył się dla Mertens i Hunter, które wygrały pierwszego gema. Chwilę później ich przewaga była jeszcze większa, bowiem przełamana została Kiczenok. Polka i Ukraina ewidentnie miały problemy z siłą fizyczną i precyzją rywalek. Przez to w pierwszym secie Rosolska i Kiczenok nie zdobyły nawet gema.

W drugim secie oglądaliśmy podobny przebieg spotkania, jak w pierwszej partii. Szybkie przełamanie serwisu Kiczenok i szybkie wygrane gemy rywalek. Ostatecznie Mertens i Hunter nie dały Rosolskiej żadnych szans na korzystny wynik, pewnie wygrywając całe spotkanie.

Rosolska była pierwszą z pięciorga reprezentantów Polski, którzy w piątek mają wystąpić w Wimbledonie. O awans do 1/8 finału singla powalczą Iga Świątek, Magda Linette oraz Hubert Hurkacz, a w deblu rywalizację rozpocznie też Jan Zieliński, którego partnerem jest Hugo Nys z Monako.

Wynik meczu 1. rundy debla:

Storm Hunter, Elise Mertens (Australia, Belgia, 3) - Alicja Rosolska, Nadia Kiczenok (Polska, Ukraina) 6:0, 6:2.