Tenis Flash: Iga Świątek oraz Jan Zieliński odpadli z Wimbledonu. Turniej już bez Polaków

Iga Świątek odpadła w ćwierćfinale Wimbledonu
Iga Świątek odpadła w ćwierćfinale Wimbledonu AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

20:48 Mamy naszych półfinalistów! Pomimo krótkiego strachu po przegraniu pierwszego seta 6-4 z Andreyem Rublevem, Novak Djokovic powrócił, aby wygrać kolejne trzy 6-1, 6-4, 6-3 i zarezerwować sobie miejsce w półfinale, gdzie zmierzy się z Jannikiem Sinnerem. Było to 353. zwycięstwo Serba w Wielkim Szlemie, a on sam wygląda na opanowanego i zmotywowanego jak zawsze.

19:30 Jannik Sinner awansował do swojego pierwszego półfinału Wielkiego Szlema dzięki komfortowemu zwycięstwu w czterech setach nad Rosjaninem Romanem Safiullinem. Włoch wygrał 6-4, 3-6, 6-2, 6-2, zapewniając sobie spotkanie z Djokovicem lub Rublevem w czwartek.

19:20 Niestety Jan Zieliński i Hugo Nys przegrali z parą Jamie Murray i Michael Venus. Tym samym w turnieju głównym Wimbledonu nie ma już żadnych Polaków.

18:08 Ustał deszcz w Londynie. Jan Zieliński jest już na korcie i walczy o awans do ćwierćfinału w turnieju deblowym.

18:00 Iga Świątek (1. WTA) nie zagra w półfinale Wimbledonu. Elina Switolina (76. WTA) okazała się pogromczynią Polki. Ukrainka wygrała 7:5; 6:7(5); 6:2. Liderka światowego rankingu prowadziła 5:3 w pierwszym secie, ale wtedy nastąpiła zapaść w grze Igi. Dla Switoliny to drugi w karierze półfinał turnieju na londyńskich kortach. Jej rywalką w walce o finał będzie Marketa Vondrousova.

Statystki meczu Świątek – Switolina
Statystki meczu Świątek – SwitolinaFlashscore/AFP

16:33 Na rozpoczęcie swojego spotkania czeka wciąż Jan Zieliński. Dwa mecze na korcie numer 2 udało się zakończyć, ale przed startem pojedynku Polaka rozpadało się w Londynie.

16:30 Marketa Vondrousova (42. WTA) pierwszą półfinalistką Wimbledonu. Jessica Pegula (4. WTA) nie zdołała zatrzymać Czeszki i przegrała 4:6; 6:2; 4:6. Amerykanka w trzecim secie prowadziła 4:1, ale następnie przegrała pięć gemów z rzędu. Dla Markety to drugi w karierze półfinał turnieju wielkoszlemowego. W 2019 roku grała w finale French Open. Na Wimbledonie do tej pory jej najlepszym wynikiem była druga runda.

15:00 Urszula Radwańska (421. WTA) odpadła w 1/16 turnieju rangi ITF W25 w Corroios-Seixal. Polka przegrała 4:6; 6:3; 1:6 z Evą Guerrero Alvarez (318. WTA).

11:05 Dziś czekają nas także emocje w turnieju chłopców i dziewcząt oraz w turnieju legend. Tomasz Berkieta zagra o 1/8 turnieju singlowego chłopców. Jego rywalem był Kyle Kang. Zuzanna Pawlikowska w parze z Lily Taylor powalczy o 1/8 turnieju deblowego dziewcząt. Ich rywalkami będą Darja Suvirdjonkova i Vendula Valdmannova. W tej samej fazie zagra też Malwina Rowińska w duecie z Ivą Ivanovą. One powalczą z parą Ellie Blackford/Given Roach.

Natomiast w turnieju legend swoje spotkanie zagra Agnieszka Radwańska w parze z Li Na. One powalczą z Yarosławą Shvedovą i Vanią King.

08:45 Iga Świątek stanie przed szansą na awans do pierwszego w karierze półfinału Wimbledonu. Polka w ćwierćfinale zmierzy się z Eliną Switoliną, która po przerwie spowodowanej narodzinami dziecka, wydaje się wracać na najwyższy poziom. Dziś na korcie zobaczymy też Jana Zielińskiego. Polak wraz z Hugo Nysem powalczą o najlepszą "8" turnieju. Mecz Polki rozpocznie się o godzinie 14 :30 na korcie centralnym. Natomiast Zieliński zagra trzecie spotkanie na korcie numer "11".