Qinwen Zheng wygrała turniej WTA w Zhengzhou. Odwróciła losy meczu z Krejcikovą

Zheng Qinwen wygrała finał w Zhengzhou
Zheng Qinwen wygrała finał w ZhengzhouAFP
Chinka Qinwen Zheng wygrała turniej WTA 500 w Zhengzhou, z łączną pulą nagród w wysokości 780 637 dolarów. W finale pokonała faworytkę Czeszkę Barborę Krejcikovą w trzech setach, 2:6; 6:2; 6:4.

Zheng, sklasyfikowana na 24. miejscu na świecie, zdobyła swój drugi tytuł WTA w karierze, po zwycięstwie na kortach ziemnych w Palermo.

Chinka przegrała pierwszego seta pojedynku z Krejcikovą, mistrzynią Rolanda Garrosa z 2021 roku, ale potem wróciła, by wygrać kolejne dwa.

Pierwsze profesjonalne starcie pomiędzy obiema zawodniczkami zakończyło się po 2 godzinach i 26 minutach gry.

Zheng - Krejcikova

21-letnia Qinwen Zheng jest trzecią reprezentantką Chin, która zdobyła trofeum WTA 500 lub wyższe, dołączając do byłych zawodniczek Li Na i Zheng Saisai.