Turniej ATP w Bazylei: Zieliński awansował do ćwierćfinału debla

Turniej ATP w Bazylei: Zieliński awansował do ćwierćfinału deblaProfimedia
Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako awansowali do ćwierćfinału gry podwójnej w turnieju ATP w Bazylei. W środę pokonali rozstawioną z nr 2 parę niemiecko-nowozelandzką Tim Puetz, Michael Venus 7:5, 7:5.

W pierwszym secie zawodnicy aż pięciokrotnie przełamywali swoje podanie. Po raz trzeci w dwunastym gemie dokonała tego para polska-monakijska, która po 49 minutach wygrała 7:5. Zieliński z Nysem w tej odsłonie zaliczyli sześć, a w całym spotkaniu 11 asów serwisowych.

W drugiej części gry tenisiści zgodnie na przemian wygrywali swoje serwisy. Taka sytuacja trwała do dwunastego gema, kiedy to Zieliński i Nys przerwali tę serię, ponownie wygrywając 7:5. Na wygranie spotkania potrzebowali niewiele ponad półtorej godziny.

W ćwierćfinale rywalami Zielińskiego i Nysa będzie Amerykanin Maxime Cressy oraz Holender Botic van de Zandschulp.

Wynik 1. rundy gry podwójnej:

Jan Zieliński, Hugo Nys (Polska, Monako) - Tim Puetz, Michael Venus (Niemcy, Nowa Zelandia, 2) 7:5, 7:5. (PAP)