United Cup. Łatwe zwycięstwo Igi Świątek i prowadzenie reprezentacji Polski

Łatwe zwycięstwo Igi Świątek w starciu z Julią Putencewą
Łatwe zwycięstwo Igi Świątek w starciu z Julią PutencewąAFP
Iga Świątek pewnie pokonała Julię Putincewą i wyprowadziła Polskę na prowadzenie 1:0 w meczu z Kazachstanem podczas turnieju United Cup.

Spotkanie rozpoczęło się dość nerwowo, ponieważ Putincewa miała break pointa przy serwisie Igi Świątek. Wszystko jednak zakończyło się dobrze, Polka obroniła serwis i wyszła na prowadzenie 1:0. Im dalej w las, tym lepiej radziła sobie numer 1 światowego rankingu.

Od stanu 1:1 Iga wygrała wszystkie kolejne gemy w pierwszym secie i zakończyła go wynikiem 6:1 w zaledwie 27 minut.

Druga partia miała podobny przebieg. Iga Świątek również dwukrotnie przełamała swoją rywalkę i pokonała ją 6:3. Całe spotkanie trwało nieco ponad godzinę, a Polka wygrała swój 68. mecz w 2022 roku. Świątek przegrała tylko dziewięć meczów.

Iga Świątek wyprowadziła Polskę na prowadzenie 1:0 z Kazachstanem.