Vegas Golden Knights wygrywają trzeci mecz z rzędu i utrzymują się na czele

Vegas Golden Knights wciąż znajdują się na pozycji lidera w Konferencji Zachodniej AFP
Vegas Golden Knights mierzyli się z Montreal Canadiens i wygrali to spotkanie 4:3, pozostając na pozycji lidera Konferencji Zachodniej. Było to ich trzecie zwycięstwo z rzędu, choć wcale nie było tak łatwo, jak można było się tego spodziewać.

Pierwsze dwie tercje nie wskazywały, że Vegas Golden Knights będą mogli mieć jakiekolwiek problemy z Montreal Canadiens. Po pierwszych 20. minutach gry prowadzili 2:0, a w kolejnych dołożyli jeszcze jedno trafienie. Przed ostatnią częścią gry prowadzili 3:0.

Na samym początku trzeciej tercji po raz pierwszy trafił Montreal. Złoci Rycerze odpowiedzieli siedem minut później i prowadzili 4:1.

Wtedy jednak doszło do szokującego zwrotu wydarzeń i w 35 sekund Canadiens dwukrotnie pokonali bramkarza Vegas, doprowadzili do wyniku 4:3 i można było spodziewać się emocjonującej końcówki. Ostatecznie jednak już żadna z drużyn nie skierowała krążka do bramki.

Vegas Golden Knights zanotowali trzecie zwycięstwo i znajdują się na czele Konferencji Zachodniej. Złoci Rycerze mają punkt przewagi nad Dallas Stars i dwa nad Los Angeles Kings. Montreal Canadiens zanotowali trzecią z rzędu porażkę i są na przedostatniej pozycji w Konferencji Wschodniej.