Victoria Carl wygrała w Trondheim bieg na 10 km techniką klasyczną podczas PŚ w Trondheim

Victoria Carl wygrała w Trondheim bieg na 10 km techniką klasyczną podczas PŚ w biegachPAP
Niemka Victoria Carl dość niespodziewanie wygrała w Trondheim bieg na 10 km techniką klasyczną zaliczany do klasyfikacji narciarskiego Pucharu Świata. To jej pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata w karierze. Polki nie startowały.

Drugie miejsce ze stratą 19,6 s zajęła Amerykanka Rosie Brennan, a trzecia była Szwedka Ebba Andersson – strata 21,6 s. Na czwartej pozycji ze stratą 28,3 s została sklasyfikowana główna kandydatka do zwycięstwa, liderka Pucharu świata Amerykanka Jessica Diggins.

28-letni Carl, mistrzyni olimpijska w sprincie drużynowym, była do niedzielnego biegu doskonale przygotowana, prowadziła praktycznie od startu do mety.

W klasyfikacji PŚ prowadzi Diggins z dorobkiem 809 pkt. Druga jest Szwedka Emma Ribom – 737 pkt, a trzecia Brennan – 726 pkt. Na 5. pozycję awansowała Carl, która ma aktualnie 610 pkt.

Najlepsza z Polek Monika Skinder jest 84., mając na koncie 26 pkt.