Włoszki na czele w biegu na 15 km w Oestersund. Wygrała Dorothea Wierer

Włoszki okazały się najlepsze w biegu indywidualnym na 15 km
Włoszki okazały się najlepsze w biegu indywidualnym na 15 kmPAP
Włoszka Dorothea Wierer wygrała w szwedzkim Oestersund bieg na 15 km biathlonowego Pucharu świata. Druga była jej rodaczka Lisa Vittozzi, a trzecia Niemka Denise Herrmann-Wick. Najlepsza z Polek Natalia Sidorowicz zajęła 47. lokatę.

Triumfatorka Dorothea Wierer zanotowała strzelanie bez pudła i uzyskała czas 41.19,6 s, dystansując Lisę Vittozzi o 25,5 s, która także była bezbłędna oraz Denise Herrmann-Wick o 1.38,8 (jeden niecelny strzał i doliczona minuta).

Natalia Sidorowicz straciła do triumfatorki 5.30,6 s (1) i zajęła 47. pozycję. Anna Mąka była 60. – strata 6.24,7 (2) natomiast Joanna Jakieła, której przytrafiły się aż cztery pudła, uplasowała się na 69. miejscu ze stratą 7.37,7. Kamila Żuk nie startowała z powodu choroby.

W klasyfikacji cyklu prowadzi Francuzka Julia Simon, mając 943 punkty. Druga jest Lisa Vittozzi – 795, a trzecia Dorothea Wierer 769 pkt. Najlepsza z Polek Kamila Żuk jest 48. (82 pkt), Joanna Jakieła zajmuje 62. pozycję (34), natomiast Anna Mąka plasuje się na 74. miejscu (15).

Biathlonistki czeka w Oestersund jeszcze rywalizacja sztafet i bieg masowy.