13 goli w meczu St. Louis Blues z Minnesotą Wild

Gracz St. Louis Blue zafundowali swoim kibicom mnóstwo goli, ale nie udało im się pokonać Minnesoty WildAFP
Na brak trafień nie mogli narzekać kibice zgromadzeni w hali Enterprise Center w St. Louis, ale ich drużyna przegrała z Minnesotą Wild 5:8.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla gospodarzy, którzy szybko wyszli na prowadzenie za sprawą Pavela Buchnevicha. Goście wyrównali stan meczu, ale jeszcze przed końcem pierwszej tercji dwa trafienia zanotował Jakub Vrana i gospodarze prowadzili 3:1.

Druga część przyniosła sporo uderzeń, zamienianych na gole. Od piątej do siódmej minuty Minnesota trzy razy pokonała bramkarza gospodarzy i szybko wyszła na prowadzenie 4:3. Pięć minut później ponownie trafił Buchnevich i wyrównał stan meczu. Ostatnie dwa ciosy należały jednak do gości, którzy zakończyli drugą tercję, prowadząc 6:4.

Trzecia część gry układała się bardzo dobrze dla Minnesoty, która wyszła na prowadzenie 8:4. Gospodarze zdołali odpowiedzieć tylko kolejnym trafieniem Buchnevicha.

Minnesota Wild zajmuje czwarte miejsce w Konferencji Zachodniej ze stratą zaledwie czterech punktów do lidera – Vegas Golden Knights. St. Louis Blues znajdują się na 12. miejscu ze stratą 23 oczek do Minnesoty.