Avalanche pokonali Canadiens, ale stracili Lehkonena

Avalanche pokonali Canadiens, ale stracili LehkonenaReuters
Artturi Lehkonen strzelił dwa z czterech goli Colorado w pierwszej tercji i dodał do tego asystę, zanim zakończył zawody przez złamany palec w meczu przeciwko swojej byłej drużynie. Goście wygrali 8:4 z Montreal Canadiens w poniedziałkową noc.

Walerij Niczuszkin strzelił gola i zaliczył dwie asysty, a Mikko Rantanen i Nathan MacKinnon zanotowali po jednym trafieniu dla Avalanche, którzy wyprzedzili niegrających tego dnia Winnipeg Jets i zajmują teraz trzecie miejsce w Dywizji Centralnej. Bramkarza Colorado, Aleksandar Georgiev, obronił 15 strzałów.

J.T. Compher, Matt Nieto i Bowen Byram również strzelili gole, a zawodnicy Colorado poprawili bilans do 3-3-1 w marcu po najlepszym meczu sezonu. Cale Makar zanotował trzy asysty, a Devon Toews i Logan O'Connor dołożyli po dwie.

Josh Anderson strzelił gola i asystował po stronie Canadiens, którzy pogorszyli bilans do 0-5-2 w tym miesiącu. Trafienia dla nich zdobywali Mike Matheson, Denis Gurianow i Jesse Ylonen, a Nick Suzuki zapisał na swoim koncie dwie asysty.

Sabres - Mafle Leafs 4:3

Alex Tuch strzelił dwa gole w trzeciej tercji, a goście z Buffalo odwrócili losy meczu, pokonując Toronto.

Dylan Cozens strzelił gola i zanotował asystę dla Sabres, którzy przegrywali 0:2 na nieco ponad pięć minut przed końcem drugiej tercji. Jack Quinn również strzelił gola, a Buffalo odnieśli drugie zwycięstwo w ośmiu ostatnich meczach. Owen Power i JJ Peterka dołożyli po dwie asysty, a Craig Anderson zatrzymał 25 strzałów.

Stars - Kraken 5:2

Jamie Benn strzelił gola i zanotował dwie asysty, a Dallas wygrało z gospodarzami z Seattle.

Jason Robertson, Joe Pavelski, Wyatt Johnston i Jewgienij Dadonow zaliczyli po jednym golu i asyście. Jake Oettinger obronił 26 uderzeń.

Yanni Gourde i Eeli Tolvanen strzelili bramki dla Kraken, którzy przegrali trzeci mecz z rzędu. Obrońca Vince Dunn dołożył dwie asysty, czym przedłużył swoją passę punktową do rekordowych 10 meczów. Martin Jones zatrzymał 27 strzałów.