Carlos Alcaraz awansował do ćwierćfinału w Rio de Janeiro po trzysetowym meczu

Carlos Alcaraz wygrał szóste spotkanie z rzędu i wciąż jest niepokonany w 2023 roku AFP
Carlos Alcaraz potrzebował trzech setów, żeby pokonać w 1/8 turnieju ATP w Rio de Janeiro Fabio Fogniniego. Włoch wygrał pierwszego seta, ale w dwóch kolejnych nie miał szans z byłym numerem "1" światowego rankingu. Hiszpan o półfinał zagra z Dusanem Lajoviciem.

Carlos Alcaraz w pierwszym secie pojedynku z Fabio Fogninim nie wyglądał zbyt dobrze. Hiszpan aż cztery razy stracił swój serwis i mimo że prowadził 3:1, to dwukrotnie Włoch mógł zakończyć seta przy swoim gemie serwisowym. Fognini miał na to szansę przy stanie 5:4 i 6:5. Tie-break układał się dobrze dla Alcaraza, ponieważ prowadził 4:2, ale ostatecznie to Włoch wygrał decydującego gema 7:5.

Alcaraz po nieudanym pierwszym secie wrócił na właściwe tory. Dwa przełamania na początku drugiej partii pozwoliły mu wyjść na prowadzenie 4:0 i już go nie wypuścił. Ostatecznie wygrał tego seta 6:2 i wyrównał stan spotkania.

Trzecia odsłona rozpoczęła się tak samo, jak druga. Alcaraz dwukrotnie przełamał Fogniniego, prowadził 3:0 i pewnie zmierzał po kolejne zwycięstwo. Jednak przegrał swój serwis i Włoch doszedł do stanu 2:3. Od tamtej pory obaj pilnowali swojego podania i Hiszpan wygrał 6:4.

Carlos Alcaraz o półfinał zmierzy się z Dusanem Lajoviciem. Hiszpan mierzył się z Serbem tydzień temu w ćwierćfinale w Buenos Aires. Wtedy numer dwa światowego rankingu wygrał 6:4, 6:2.