Casper Ruud przegrał z Taro Danielem w 1/8 turnieju ATP 500 w Acapulco

Wyjątkowa radość Taro Daniela po zwycięstwie z Casperem Ruudem
Wyjątkowa radość Taro Daniela po zwycięstwie z Casperem RuudemAFP
Taro Daniel sprawił sporą niespodziankę i pokonał w trzech setach Caspera Ruuda, który był najwyżej sklasyfikowanym tenisistą podczas turnieju w Acapulco. Japończyk wygrał 7:5; 2:6; 7:6(5).

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Caspera Ruuda, który przełamał Daniela już na samym początku meczu i prowadził 3:0. Jednak w piątym gemie Japończyk dokonał tego samego i wyrównał stan w pierwszym secie. Daniel bronił dwóch break pointów w ósmym gemie, ale nie pozwolił Norwegowi uzyskać przewagi. Japończyk sam przełamał Norwega przy stanie 5:5 i wygrał inauguracyjną partię 7:5.

Drugi set rozpoczął się od dobrej gry serwujących. Do stanu 3:2 dla Ruuda obaj tenisiści pewnie wygrywali swoje podania. Wtedy Norweg przełamał Daniela, zrobił to samo jeszcze raz chwilę później i wygrał pewnie 6:2.

Trzecia partia była najbardziej wyrównana. Jedyne break pointy pojawiały się przy stanie 6:5 dla Ruuda. Wtedy Norweg miał dwie piłki meczowe przy podaniu Daniela, ale Japończyk się bardzo dobrze wybronił. Tie-break toczył się bez mini breaków. Pierwszy i ostatni pojawił się przy piłce meczowej dla Daniela. Podczas wymiany Norweg uderzył w siatkę i Taro mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Sklasyfikowany na 125. miejscu w rankingu ATP Taro Daniel w ćwierćfinale zmierzy się z Australijczykiem Alexem De Minaurem, który plasuje się na 22. pozycji.