Constract Lubawa pokonał GI Malepszy Leszno i wygrał rundę zasadniczą FOGO Ekstraklasy

Constract Lubawa cieszący się z trafienia we własnej hali
Constract Lubawa cieszący się z trafienia we własnej haliPaweł Jakubowski/Constract Lubawa
Constract Lubawa wygrał rundę zasadniczą polskiej ligi futsalu. Mistrzowie Polski pokonali w ostatniej kolejce 5:1 GI Malepszy Leszno, przerywając niekorzystną serię trzech porażek z rzędu przed własną publicznością z tą drużyną.

Constract Lubawa w ostatniej kolejce potwierdził, że zasłużenie znajduje się na czele tabeli przez praktycznie cały sezon i przypieczętował triumf w rundzie zasadniczej, pokonując 5:1 czwarty zespół GI Malepszy Leszno

Mistrzowie Polski wyszli na prowadzenie już w 4. minucie, kiedy do siatki trafił Martin Dosa. Niecałe 10 minut później do wyrównania doprowadził Oleksandr Kolesynkov, który trzy minuty później zmarnował rzut karny.

Mecz rozstrzygnął się w ostatnich dziesięciu minutach, kiedy Lubawa strzeliła cztery gole i zapewniła sobie pierwsze miejsce na koniec sezonu zasadniczego, poprawiając jeszcze swój znakomity wynik strzelecki w tym sezonie.

Constract Lubawa strzelił 210 goli w 30 meczach, zdobywając 78 na 90 możliwych punktów. Rekord Bielsko-Biała i Piast Gliwice stracili do mistrzów Polski jeden punkt, ale ich wynik strzelecki był dużo mniej imponujący.