Golden Knights pokonali Dallas Stars w pierwszym meczu walki o wielki finał NHL

Brett Howden (L) z Vegas Golden Knights otrzymuje gratulacje od Marka Stone'a po zdobyciu zwycięskiej bramki.AFP
Brett Howden strzelił zwycięskiego gola w dogrywce, a Vegas Golden Knights pokonali Dallas Stars 4:3 w piątkowym meczu otwierającym serię finałów Konferencji Zachodniej NHL.

Brett Howden pokonał bramkarza Dallas Jake'a Oettingera po odbiciu krążka zza bramki.

Wcześniej Jason Robertson wyprowadził Dallas na prowadzenie w pierwszej tercji, sprytnie przechylając piłkę po podaniu Roope Hintza na 1:0.

William Karlsson wyrównał dla Vegas w drugiej tercji, a następnie ponownie strzelił gola na początku trzeciej, by wyprowadzić Rycerzy na prowadzenie 2:1.

Hintz wyrównał dla Dallas po podaniu od Joe Pavelskiego.

Teddy Blueger przywrócił jednak przewagę Rycerzy swoim pierwszym golem w play-offach, trafiając z bliskiej odległości po zamieszaniu podbramkowym.

Jamie Benn trafił jednak ponownie dla Dallas, gdy do końca regulaminowego czasu gry pozostało 1:59, aby doprowadzić do stanu 3:3 i doprowadzić do dogrywki, zanim Howden rozstrzygnął go na korzyść gospodarzy.

Mecz nr 2 tej serii odbędzie się w niedzielę w Las Vegas.