Vegas Golden Knights rozbili Dallas Stars i są krok od awansu do finału NHL

Vegas Golden Knights są o krok od wielkiego finału NHL.
Vegas Golden Knights są o krok od wielkiego finału NHL.AFP
Po dwóch domowych meczach zakończonych dogrywką, tym razem hokeiści Vegas Golden Knights nie dali żadnych szans swoim rywalom, wygrywając aż 4:0. Ten triumf oznacza, że w rywalizacji do czterech zwycięstwo, prowadzą już 3-0.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla Złotych Rycerzy, którzy wyszli na prowadzenie zaledwie po upływie minuty. Krążek do siatki wpakował Jonathan Marchessault. Goście nie zamierzali spocząć na laurach i ruszali do dalszego ataku.

Po upływie siedmiu minut prowadzili już 3:0. Najpierw do siatki trafił Ivan Barbashev, a następnie bramkarza rywali pokonał William Carrier. Do końca pierwszej tercji wynik już nie uległ zmianie i goście schodzili na przerwę z przewagą trzech trafień.

Druga tercja przyniosła jeszcze podwyższenie wyniku. Osiem minut zajęło Vegas Golden Knights, żeby zdobyć czwartego gola w meczu. Autorem tego trafienia był Alex Pietrangelo i zapewnił swojej drużynie zdecydowane zwycięstwo.

Vegas Golden Knights poprzednie dwa mecze wygrali dopiero po dogrywce, ale tym razem nie dali Dallas Stars żadnych szans. Złoci Rycerze są już tylko krok od wielkiego finału NHL, ponieważ w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą już 3-0.