44. kolejka Tauron Hokej Ligi z kompletem zwycięstw gospodarzy

44. kolejka Tauron Hokej Ligi z kompletem zwycięstw gospodarzyPZHL
W niedzielny wieczór mnóstwo emocji dostarczył kibicom mecz na Jastorze, gdzie JKH wygrał z Comarch Cracovią w dogrywce. Unia po zaciętym starciu pokonała Podhale i zapewniła sobie drugie miejsce przed play-offem. Czas na podsumowanie 44. kolejki Tauron Hokej Ligi.

Na lodowisku w Jastrzębiu-Zdroju emocje rosły z każdą tercją. Najpierw bez bramek, w drugiej po jednej, a po trzech tercjach było 3:3. W dogrywce szybko wynik rozstrzygnął Tuuka Rajamaki, który po minucie i 24 sekundach wpakował krążek do siatki.

W Oświęcimiu, zanim rozpoczął się mecz, klub uhonorował Waldemara Klisiaka. Wychowanek Unii, który siedem razy zdobył z klubem mistrzostwo Polski, jako pierwszy zawodnik znalazł się w Oświęcimskiej Galerii Chwały. Klisiak z zaciekawieniem obserwował niedzielne spotkanie, bo Szarotki postawiły się wiceliderowi rozgrywek. Ostatecznie jednak gospodarze wygrali 5:3.

Tyszanie szybko zabrali się do roboty w spotkaniu z KH Energa. Po niewielu ponad 30 minutach było 4:0. Dublety zaliczyli w zespole tyskim Bartłomiej Jeziorski a w ekipie z Torunia Ruslan Bashirov. Gole Kazacha nie wystarczyły jednak, by nawiązać walkę – na odrobienie strat było za późno, skończyło się na 5:2.

W derbach województwa śląskiego znowu górą GKS Katowice, który pokonał Zagłębie Sosnowiec. Jeszcze na starcie ostatniej tercji wynik był stykowy (2:1), ale w niewiele ponad trzy minuty trzeciej tercji gospodarze mieli prowadzenie 4:1, na które goście odpowiedzieli już tylko jednym trafieniem.

W najbliższy wtorek czeka nas ostatnia kolejka sezonu zasadniczego, a 1 marca rusza faza play-off. We wtorek, 27 lutego Podhale zagra z JKH, torunianie z Unią, Zagłębie z tyszanami, a Marma Ciarko z GieKSą. Wszystkie spotkania rozpoczną się o godz. 18:30 i będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.