Wyjazdowe zwycięstwa JKH i GKS-u Tychy na początek półfinałów

Wyjazdowe zwycięstwa JKH i GKS-u Tychy na początek półfinałówPZHL
W niedzielę ruszyły półfinały Tauron Hokej Ligi. Znakomicie tę fazę play-off rozpoczął JKH GKS Jastrzębie oraz GKS Tychy. Obie ekipy grały na wyjeździe, a mimo to wygrały swoje mecze.

W Katowicach komplet widzów oglądał bardzo ciekawe starcie, w którym błyszczał Maciej Urbanowicz. Doświadczony hokeista zaliczył dublet, ostro walczył na tafli i w dużym stopniu wpłynął na końcowy triumf JKH

Znakomicie prezentował się też bramkarz gości Jakub Lacković, który wyłapał wiele kąśliwych strzałów katowiczan. Po dwóch tercjach było 1:1, w 52. minucie po celnym trafieniu Urbanowicza goście objęli prowadzenie, a w ostatnich sekundach Tuukka Rajamaki leżąc na tafli wpakował krążek do pustej bramki.

W Oświęcimiu bardzo dobrze wypadli goście z Tychów. W drugiej tercji Filip Komorski strzelił gola na 1:0, a wynik podwyższył Mark Viitanen, który sporo punktuje w play-offach. Asysty przy tych trafieniach zaliczył reprezentant Polski Alan Łyszczarczyk

Tyszanie grali rozsądnie, uważnie w obronie i dynamicznie w ataku. Aktywny był kapitan reprezentacji Polski Krystian Dziubiński, ale bramkarz Tomas Fucik, który w niedzielę obchodził 30. urodziny, bronił uderzenie napastnika. Golkiper zachował czyste konto.