Jan Zieliński i Hugo Nys awansowali do ćwierćfinału Australian Open w turnieju deblowym

Jan Zieliński po raz drugi w karierze zagra w ćwierćfinale turnieju wielkoszlemowego Profimedia
Jan Zieliński i Hugo Nys awansowali do ćwierćfinału Australian Open w turnieju deblowym. Polsko-monakijska para pokonała rozstawiony z numerem "2" duet Rajeev Ram/Joe Salisbury. Był to rewanż za porażkę w ćwierćfinale ubiegłorocznego US Open, wtedy Zieliński i Nys przegrali w trzech setach.

W pierwszym secie nie było przełamań i o jego losach decydował tie-break. Ten miał bardzo dziwny przebieg, bo aż do stanu 3:4 punkty wygrywali odbierający. Wtedy jednak tę serię przełamali Ram i Salisbury, którzy ostatecznie wygrali decydującego gema 7:4.

Druga partia miała identyczny przebieg. Żadnej z par nie udało się przełamać rywali i ponownie byliśmy świadkami decydującego gema. Tam Zieliński i Nys powrócili ze stanu 1:4, obronili piłkę meczową przy wyniku 5:6 i wygrali 8:6, doprowadzając do trzeciego seta.

Ostatnią odsłonę tego pojedynku rozegrali perfekcyjnie. Dwa razy przełamali swoich rywali i wygrali seta 6:2, meldując się w drugim ćwierćfinale turnieju wielkoszlemowego z rzędu. We wrześniu ubiegłego roku Jan Zieliński i Hugo Nys odpadli w 1/4 US Open, przegrywając właśnie z parą Rajeev Ram i Joe Salisbury.

Polak i Monakijczyk w kolejnej rundzie zagrają z francuską parą Benjamin Bonzi i Arthur Rinderknech. Obaj jeszcze nigdy nie zaszli tak daleko w turnieju wielkoszlemowym.