Linette w finale challengera po pokonaniu Marino

Zmęczona Linette dziękowała za wsparcie, w nocy walka finałowa
Zmęczona Linette dziękowała za wsparcie, w nocy walka finałowaPAP / Marcin Cholewiński
Magda Linette zmierzy się z Włoszką Cocciaretto w walce o główną nagrodę challengera ATP w Tampico. Polkę czeka awans w światowym rankingu.

W nocy naszego czasu Magda Linette walczyła w meczu półfinałowym z Kanadyjką Rebeccą Marino.

Pojedynek w meksykańskim Tampico zaczął się nerwowo dla Polki, która przegrywała pierwszego seta już 0-3. Zdołała doprowadzić do wyrównania, ale później Marino odzyskała przewagę i wygrała seta.

Druga odsłona przyniosła rewanż Polki, która wygrała dokładnie takim samym stosunkiem, jak Kanadyjka w pierwszej – 6-3. Ostatni set zaczął się od bezpiecznego 2-0 dla Linette, ale Marino zaczęła gonić. Ostatecznie skończyło się 6-4, a cały mecz trwał 143 minuty.

Dzięki dobrej postawie w meksykańskim turnieju Magda Linette już wspięła się o 5 oczek na 55. miejsce w rankingu światowym. Niezależnie od wyniku meczu finałowego powinna zaliczyć dalszy awans.

Po zwycięskim meczu na Twitterze pochwaliła się sukcesem, dziękowała polskim fanom za wsparcie i poprosiła wszystkich o cierpliwość. "Odpowiem na wszystkie komentarze i wiadomości, kiedy tylko trochę się prześpię. Jestem tak szczęśliwa, jak zmęczona" - napisała po angielsku.

W finale (dziś o 3:00 czasu polskiego) zmierzy się z Włoszką Elisabettą Cocciaretto. Co prawda rywalka jest znacznie niżej notowana (72. w rankingu), jednak bardzo szybko awansuje dzięki dobrym występom. W półfinale odprawiła Chinkę Zhu Lin w dwóch setach.