Hurkacz kończy turniej ATP w Wiedniu przed półfinałem

Mimo walki Hubert Hurkacz odpada w Wiedniu
Mimo walki Hubert Hurkacz odpada w WiedniuBildagentur Zolles KG / Martin Steiger
Hubertowi Hurkaczowi nie udało się awansować do półfinału turnieju Erste Bank Open w Wiedniu. W ćwierćfinale przegrał z Chorwatem Borną Coriciem.

W poprzednich rundach Hurkacz stoczył bardzo zacięte, trwające po trzy sety pojedynki z Amerykaninem Francesem Tiafoe i Finem Emilem Ruusuvuorim. Nie inaczej było w piątek, ale tym razem Polak zszedł z kortu pokonany po trzech setach – 4-6, 7-6 (7-2), 6-7 (5-7).

W pierwszej partii stracił inicjatywę już w trzecim gemie, którego przegrał przy własnym podaniu i tej straty nie odrobił. W drugim secie obaj wykorzystywali swój serwis, więc decydował tie-break.

Początkowo źle układał się dla Polaka, który jednak od stanu 0-2 wygrał siedem kolejnych piłek i całą partię. Przy okazji Hurkacz zaliczył kontrę pomiędzy nogami trafił idealnie w linię. Rywal mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem.

W trzecim secie obaj znów nie mylili się przy własnym serwisie. W tie-breaku prowadził Corić 5-3, ale Hurkacz doprowadził do remisu 5-5. Dwie kolejne piłki i cały mecz wygrał jednak Chorwat.

Tym samym szala w pojedynkach przechyla się na korzyść Borny Coricia (dwie wygrane przy jednej Hurkacza), choć to Hubert Hurkacz zajmuje wyższą pozycję w rankingu (11. w porównaniu do 27. miejsca Coricia).

W półfinale Coric zagra z Brytyjczykiem Danielem Evansem lub Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem. Drugą parę półfinałową tworzą Rosjanin Daniił Miedwiediew i Bułgar Grigor Dimitrow.

Hurkacz walczył nie tylko o zwycięstwo (pula nagród w Wiedniu to 2,349 mln euro) o punkty rankingowe, aby zakwalifikować się do turnieju ATP Finals w Turynie, z udziałem ośmiu najlepszych tenisistów sezonu.

W stolicy Austrii wystąpił także w deblu razem z Brazylijczykiem Marcelo Melo. Odpadli w półfinale, natomiast już w pierwszej rundzie zostali wyeliminowani Łukasz Kubot i Francuz Fabrice Martin. (PAP)