Marco Asensio wypada na kilka tygodni. To duża strata dla Paris Saint-Germain

Marco Asensio wypada na kilka tygodni. To duża strata dla Paris Saint-GermainProfimedia
Marco Asensio w trakcie zgrupowania reprezentacji Hiszpanii nabawił się urazu. Według ostatnich doniesień będzie musiał przez niego pauzować kilka tygodni i do gry wróci w okolicach następnej przerwy reprezentacyjnej.

Latem Asensio przeniósł się za darmo z Realu Madryt do Paris Saint-Germain. W Paryżu miał być jedną z twarzy przebudowy drużyny, którą opuścili Neymar, Leo Messi i Marco Verratti. Początek sezonu był dla niego udany. Trzy razy wyszedł w podstawowym składzie w meczach ligowych i strzelił w nich dwie bramki oraz zaliczył asystę.

Dobra forma poskutkowała powołaniem do reprezentacji Hiszpanii. Asensio wyszedł w pierwszym składzie na mecz z Gruzją, który jego drużyna wygrała 7:1. Jeszcze przed przerwą odczuwał jednak ból, który sprawił, że musiał opuścić murawę po zanotowaniu jednej asysty. W efekcie kontuzji opuścił zgrupowanie i nie zagrał w meczu z Cyprem

Prawdopodobnie będzie musiał pauzować około miesiąca, a to oznacza, że opuści kilka meczów swojego klubu. W Ligue 1 Paryżanie zagrają w tym czasie z Nice, Marsylią, Clermont i Rennes. Czekają ich jednak także pojedynki w Lidze Mistrzów - z Borussią Dortmund i Newcastle.

Być może Hiszpan pojawi się na kolejnym zgrupowaniu swojej reprezentacji. W październiku La Roja zagrają w eliminacjach do Euro 2024 ze Szkocją i Norwegią.