Starcie dwóch efektownie walczących stójkowiczów dodane do karty walk KSW 96

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Starcie dwóch efektownie walczących stójkowiczów dodane do karty walk KSW 96

Starcie dwóch efektownie walczących stójkowiczów dodane do karty walk KSW 96
Starcie dwóch efektownie walczących stójkowiczów dodane do karty walk KSW 96KSW
Podczas gali KSW 96 dojdzie do emocjonującego starcia w wadze lekkiej. 20 lipca w łódzkiej hali Sport Arena były pretendent do pasa mistrzowskiego, Maciej Kazieczko (9-3, 6 KO), zmierzy się z Ahmedem Abdulkadirovem (9-2, 8 KO), który większość swoich pojedynków wygrał przez nokaut.

Maciej Kazieczko słynie z efektownego stylu walki oraz dążenie do nokautu. Do tej pory sześć z dziewięciu wygranych walk zakończył, posyłając rywali na deski. Skończenie w jego wykonaniu na Michaelu Duboisie zostało uznane za jedno z najbardziej widowiskowych w historii organizacji.  Reprezentant Ankos MMA walczy dla KSW od 2016 roku i jest byłym pretendentem do tytułu mistrzowskiego wagi lekkiej. 

W okrągłej klatce stoczył już jedenaście pojedynków. Ostatni raz walczył podczas gali XTB KSW Colosseum 2 i musiał uznać wyższość Leo Brichty. 30-latek jest prawdziwym gwarantem emocji w klatce. Dwa razy został wyróżniony bonusem za najlepszy nokaut, a raz za najlepszą walkę wieczoru. Trzy razy wygrywał już w pierwszej rundzie.

Ahmed Abdulkadirov wejdzie do okrągłej klatki po raz drugi. W KSW zadebiutował w październiku zeszłego roku i został pokonany przez Sahila Siraja. Zawodnik z Austrii ma na swoim koncie jedenaście stoczonych pojedynków, z których aż dziewięć wygrał. Osiem razy posyłał rywali na deski, a siedem razy tryumfował już w pierwszej rundzie. 

Przed wejściem do KSW pozostawał niepokonany od 2018 roku i był na fali sześciu wygranych z rzędu. Do tej pory rywalizował w Austrii i Niemczech, gdzie zdobył pas mistrzowski wagi lekkiej organizacji EMC.