MŚ w snowboardzie. Król i Kwiatkowski odpadli w 1/4 finału drużynowego slalomu

MŚ w snowboardzie. Król i Kwiatkowski odpadli w 1/4 finału drużynowego slalomuPAP
Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski odpadli w 1/4 finału drużynowego slalomu równoległego podczas snowboardowych mistrzostw świata w gruzińskim Bakuriani. Polacy przegrali z Austriakami o 1,71 s.

Warunki dla snowboardzistów były trudne, mocno wiało, a na niektórych odcinkach była ograniczona widnoczność przez śnieg.

W 1/8 finału Polacy mierzyli się ze Szwajcarami. Kwiatkowski o 0,09 s wyprzedził Giana Casanovę, natomiast w drugim zjeździe Król dodatkowo powiększyła przewagę nad Ladiną Jenny i polski zespół wygrał o 0,87 s.

W ćwierćfinale rywalami Polaków byli Austriacy. Kwiatkowski rywalizował z mistrzem świata w slalomie równoległym Andreasem Prommeggerem. Polski zawodnik sporo ryzykował na trasie, co poskutkowało wypadnięciem z trasy. Król nie zdołała nadrobić straty spowodowanej błędem kolegi i przegrała z Sabine Schoeffmann o 1,71 s.

W niedzielę w Bakuriani Kwiatkowski zdobył złoty medal w slalomie gigancie równoległym, a Król stanęła na najniższym stopniu podium. We wtorek oboje odpadli w 1/8 finału indywidualnego slalomu równoległego.