NBA: Wygrana Portland Trail Blazers mimo absencji Lillarda

W czwartek w lidze NBA koszykarze Portland Trail Blazers pokonali na wyjeździe New Orleans Pelicans 106:95.Profimedia
W czwartek w lidze NBA koszykarze Portland Trail Blazers pokonali na wyjeździe New Orleans Pelicans 106:95. Drużyna z Oregonu świetnie zaczęła sezon i w Konferencji Zachodniej zajmuje drugie miejsce. Ostatnie zwycięstwo odniosła mimo absencji swojego lidera Damiana Lillarda.

Portland Trail Blazers rozgrywali wyjazdowe mecze dzień po dniu (w środę pokonali Charlotte Hornets 105:95) i trener Chauncey Billups zdecydował po opinii sztabu medycznego, że Lillard odpocznie. 32-letni rozgrywający niedawno zmagał się z kontuzją łydki.

Pod jego nieobecność błyszczał przede wszystkim Jerami Grant, który zdobył 27 punktów. Anfrenee Simmons dołożył 23 pkt.

Portland zdominowało trzecią i czwartą kwartę meczu

Do przerwy to Pelicans prowadzili różnicą sześciu punktów. Później jednak dominowali goście. Stratę z nawiązką odrobili w trzeciej kwarcie, a w kolejnej kontrolowali wydarzenia na parkiecie.

Wśród pokonanych wyróżnił się Zion WilliamsonZion Williamson, który zdobył aż 29 pkt.

Trail Blazers z bilansem dziewięciu zwycięstw i trzech porażek ustępują na Zachodzie tylko innej rewelacji rozgrywek - Utah Jazz (10-3). Pelicans (6-6) sklasyfikowani są na ósmej pozycji.