Neymar z powodu kontuzji prawdopodobnie przegapi rewanżowe starcie z Bayernem

Neymar znowu wypada z gry w kluczowym momencie sezonu dla Paris Saint-Germain
Neymar znowu wypada z gry w kluczowym momencie sezonu dla Paris Saint-GermainAFP
Neymar doznał urazu w podczas ostatniego meczu z Lille. Według informacji podanych przez "Le Parisien" Brazylijczyk będzie pauzował od 3 do 4 tygodni. To oznaczałoby, że nie wystąpi 8 marca w rewanżowym starciu z Bayernem Monachium.

Neymar bardzo dobrze wyglądał w pojedynku z Lille. Po 17. minutach gry miał na koncie już gola i asystę, a jego zespół prowadził 2:0. Rywale zdołali odpowiedzieć przed przerwą, a tuż na początku drugiej połowy Brazylijczyk doznał urazu, który uniemożliwił mu dalszy udział w spotkaniu.

Stopa Neymara ułożyła się w bardzo nienaturalny sposób i od razu było widać, że nie skończy się to tylko na bólu i zejściu z boiska w tym meczu. Zapłakany Neymar opuścił murawę na noszach i zastanawiano się, kiedy będzie mógł wrócić do gry. Według najnowszych informacji "Le Parisien" jego przerwa może potrwać od trzech do czterech tygodni. Jeśli te informacje się potwierdzą, to PSG będzie miało spore problemy.

Neymar na pewno przegapi bardzo ważne spotkanie z Olympique Marsylią, które zostanie rozegrane w najbliższy weekend i może mieć kluczowe znaczenie w kontekście walki o tytuł mistrza Francji oraz ligowe starcie z Nantes. Jeśli potwierdzi się scenariusz o minimum trzech tygodniach pauzy, to Brazylijczyk nie pomoże też kolegom w rewanżowym starciu 1/8 Ligi Mistrzów przeciwko Bayernowi, a przypomnijmy, mistrzowie Niemiec wygrali w Paryżu 1:0.

Neymar w tym sezonie ma znakomite statystyki. Podczas 20 meczów w Ligue 1 strzelił 13 goli i zanotował 11 asyst, a w Lidze Mistrzów rozegrał 6 spotkań, dwa razy trafiając do siatki i trzykrotnie notując decydujące podanie.