Niesamowity mecz Murraya i Kokkinakisa, trwał prawie sześć godzin. Szkot gra dalej!

Andy Murray wygrał drugi pięciosetowy mecz podczas tegorocznego Australian Open i zagra w 3. rundzieAFP
Andy Murray i Thanasi Kokkinakis stworzyli niesamowite show w meczu 2. rundy Australian Open. Spotkanie trwało 5 godzin i 45 minut, a zakończyło się po 4 w nocy czasu lokalnego. Murray przegrywał już 0:2 w setach i 2:5 w gemach, ale ostatecznie odwrócił losy spotkania i awansował do 3. rundy.

Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Australijczyka 6:4. Murrayowi nie udało się przełamać Kokkinakisa, mimo że miał trzy break pointy w drugim gemie.

Druga partia była bardzo równa do stanu 4:4, obaj pewnie wygrywali swoje podania. Szkot został przełamany w dziewiątym gemie i Australijczyk serwował po zwycięstwo w partii. Nie wykorzystał jednak trzech piłek setowych i Andy wróci do gry. Tie-breaka zdecydowanie lepiej rozegrał Kokkinakis.

Murray przegrywał w trzecim secie 0:2 i Kokkinakis mógł pewnie zmierzać po triumf. Wtedy Szkot zagrał niesamowicie w obronie i przełamał Australijczyka.

Murray stracił swój serwis w szóstym gemie i Thanasi prowadził już 5:2. Przy stanie 5:3 serwował po zwycięstwo w meczu 3:0. Wtedy ponownie dał o sobie znać charakter Szkota, który przełamał rywala i wygrał seta 7:6.

Czwarta partia rozpoczęła się od trzech niezwykle wyrównanych gemów, w każdym z nich były break pointy, ale obaj się obronili. Jedyne przełamanie nastąpiło w szóstym gemie, a jego autorem był Murray, wygrał 6:3 i doprowadził do decydującego seta.

Do stanu 3:3 obaj pewnie wyglądali przy swoich podaniach. Murray miał ogromną szansę na przełamanie Kokkinakisa w siódmym gemie. Szkot prowadził 40:0, ale Australijczyk zdołał się wybronić i wrócił z dalekiej podróży.

Ostatecznie przełamanie nastąpiło przy stanie 5:5. Andy wykorzystał czwartego break pointa i przybliżył się do zwycięstwa. Wygrał swoje podanie i zakończył seta zwycięstwem 7:5. Thanasi był znakomity w polu serwisowym, zanotował aż 37 asów, ale było to za mało, żeby pokonać trzykrotnego triumfatora turniejów wielkoszlemowych.

Spotkanie Murraya i Kokkinakisa trwało 5 godzin i 45 minut. Dłużej podczas Australian Open grali tylko Novak Djoković i Rafael Nadal w finale w 2012 roku. Tamto spotkanie trwało o osiem minut dłużej. Mecz zakończył się o godzinie 4:05 czasu lokalnego.

Rywalem Andyego Murraya w 3. rundzie będzie Hiszpan Roberto Bautista-Agut. Szkot w trakcie dwóch meczów spędził na korcie prawie 11 godzin. Podczas 1. rundy pokonał w pięciu setach Włocha Matteo Berrettiniego.

Andy Murray – Thanasi Kokkinakis 4:6, 6:7(4), 7:6(5), 6:3, 7:5