Kingsley Coman zagrożony nieobecnością na Euro 2024? "Nie wygląda to dobrze"

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kingsley Coman zagrożony nieobecnością na Euro 2024? "Nie wygląda to dobrze"

Kingsley Coman (środek) nie był w stanie obciążyć prawej nogi, gdy opuszczał boisko.
Kingsley Coman (środek) nie był w stanie obciążyć prawej nogi, gdy opuszczał boisko.AFP
Bayern Monachium może być zmuszony ponownie obejść się bez Kingsleya Comana na dłuższy czas. Bohater finału Ligi Mistrzów 2020 najwyraźniej doznał kontuzji prawego uda w meczu Bundesligi przeciwko 1. FC Köln na początku drugiej połowy, bez żadnego wpływu ze strony przeciwnika. Po krótkim leczeniu został zastąpiony przez Jamala Musialę. Według l'Equipe, skrzydłowy może nawet zostać wykluczony przez uraz z Euro 2024

Francuz Kingsley Coman, który opuścił już 13 meczów w tym sezonie z powodu różnych kontuzji, został zabrany do szatni w asyście dwóch asystentów w trakcie sobotniego meczu z 1. FC Köln. Nieobecność piłkarza pogłębiła problemy kadrowe mistrzów Niemiec na skrzydle.

"To wielki zawód, który trochę przyćmiewa cały mecz" – przyznał na konferencji po zwycięstwie 2:0 Thomas Tuchel. 

Dyrektor sportowy Bayernu Christoph Freund powiedział, że "Coman musi przejść badania, ale nie wygląda to dobrze. Mamy nadzieję, że nie będzie tego trzeba liczyć w miesiącach. Zobaczymy po wynikach, ale spodziewamy się wykluczenia z gry na kilka tygodni".

Serge Gnabry został wykluczony z drugiego środowego meczu ćwierćfinałowego Ligi Mistrzów przeciwko Arsenalowi z powodu kontuzji mięśnia. Leroy Sane (kość łonowa), który wielokrotnie zmagał się z urazem, odpoczywał przeciwko Kolonii, by wrócić przeciwko The Gunners za kilka dni.