Kolejny krok Bayeru w stronę tytułu, 20. wygrana w sezonie i 50 meczów Xabiego Alonso

Kolejny krok Bayeru w stronę tytułu, 20. wygrana w sezonie
Kolejny krok Bayeru w stronę tytułu, 20. wygrana w sezoniePAP
Prowadzący w tabeli niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej Bayer Leverkusen wygrał na wyjeździe z FC Koeln 2:0 i zrobił kolejny krok w stronę pierwszego w historii klubu tytułu mistrzowskiego. Po 24 kolejkach ma 10 punktów przewagi nad wiceliderem - Bayernem Monachium.

W niedzielę w Kolonii zadanie "Aptekarzom" nieco ułatwił pomocnik gospodarzy Jan Thielmann, który już w 14. minucie zobaczył czerwoną kartkę. Grę w przewadze goście wykorzystali w 37., gdy na listę strzelców wpisał się Holender Jeremie Frimpong. W drugiej połowie wynik ustalił Hiszpan Alex Grimaldo (73.).

Sprawdź komplet statystyk z meczu Koln-Bayer

Podopieczni hiszpańskiego trenera Xabiego Alonso, który na ławce trenerskiej w Bundeslidze zasiadł po raz 50., od początku sezonu nie przegrali jeszcze meczu w jakichkolwiek rozgrywkach. W niemieckiej ekstraklasie zgromadzili 64 punkty, a broniący tytułu Bayern ma 54. Trzecie miejsce zajmuje VfB Stuttgart z 50 punktami.

W piątek broniący tytułu Bayern zremisował na wyjeździe z SC Freiburg 2:2, tracąc gola w końcowych minutach. Bawarczycy wygrali tylko jeden z ostatnich pięciu meczów o stawkę, co stoi w jaskrawym kontraście do sześciu zwycięstw z rzędu Bayeru.