Deschamps: Brak skuteczności sprawił, że odpadamy. To moja odpowiedzialność

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Deschamps: Brak skuteczności sprawił, że odpadamy. To moja odpowiedzialność

Deschamps: Brak skuteczności sprawił, że odpadamy. To moja odpowiedzialność
Deschamps: Brak skuteczności sprawił, że odpadamy. To moja odpowiedzialnośćAFP
Brak skuteczności pod bramką kosztował Francję, powiedział trener Didier Deschamps po wtorkowej porażce z Hiszpanią 1:2, w wyniku której Trójkolorowi odpadli w półfinale.

Francja strzeliła cztery gole w sześciu meczach na turnieju, a wtorkowy strzał Randala Kolo Muaniego w Monachium był pierwszym, który zdobyła z otwartej gry po dwóch golach samobójczych i rzucie karnym.

Niecelne strzały, zwłaszcza od pozbawionego formy kapitana Kyliana Mbappe, nie pomogły drużynie, gdy przegrywali 1:2 i szukali wyrównania.

„To ja muszę wziąć na siebie odpowiedzialność” – powiedział Deschamps po pytaniach dotyczących słabej formy Mbappe i Antoine’a Griezmanna, wcześniej innego kluczowego zawodnika Francji.

„Nie mieliśmy też całej broni ofensywnej, musieliśmy się dostosować z różnych powodów. Nie mieliśmy zwykłego wpływu. Obaj nie grali tak dobrze, jak zwykle, ani na 100% swoich możliwości, ale kończyli długie sezony i trudno było im znaleźć skuteczność” – powiedział Deschamps na konferencji prasowej.

„Zmierzyliśmy się z bardzo dobrą hiszpańską drużyną, która potwierdziła cały potencjał, jaki pokazała wcześniej. Mogliśmy wykonać pewne rzeczy lepiej przeciwko przeciwnikowi, który miał dużą kontrolę nad grą… Walczyliśmy do końca, ale my też mieliśmy swoje ograniczenia z różnych powodów. Mieliśmy skomplikowane sytuacje, gramy szósty mecz i dlatego może mieliśmy trochę mniej energii" - powiedział.

Decyzja Mbappe o grze bez maski została zatwierdzona przez francuski zespół medyczny, wyjaśnił Deschamps po tym, jak napastnik porzucił ochronę, której używał od czasu powrotu na boisko po złamaniu nosa w pierwszym meczu Francji przeciwko Austrii.

Mbappe mówił wcześniej, że go to irytuje, utrudnia widzenie i utrudnia noszenie ze względu na pot podczas gry.