Giroud kończy karierę w reprezentacji, żegna się jako najlepszy strzelec wszech czasów Francji

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Giroud kończy karierę w reprezentacji, żegna się jako najlepszy strzelec wszech czasów Francji

Giroud pożegnał się we wtorek z reprezentacją narodową.
Giroud pożegnał się we wtorek z reprezentacją narodową.AFP
Francja przegrała 1:2 z Hiszpanią w półfinale mistrzostw Europy, co było ostatnim meczem Oliviera Giroud w reprezentacji narodowej. 37-letni zawodnik odwiesił francuską koszulkę po 137 meczach, w których strzelił 57 goli, najwięcej w historii Les Bleus.

Giroud zagrał w czterech z sześciu meczów Francji na mistrzostwach Europy, ale tylko jako zmiennik, grając łącznie niecałą godzinę. Nie zapisał się w statystykach, a jego ostatnim golem w reprezentacji pozostaje zwycięska bramka w meczu towarzyskim z Chile w marcu.

Pochodzący z Chambéry zawodnik zadebiutował w reprezentacji w wieku 25 lat, a mimo to zapisał się na kartach historii - z 57 bramkami jest najlepszym strzelcem Francji, wyprzedzając nawet legendarnego Thierry'ego Henry'ego (51). Giroud potrzebował na to 137 meczów i zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji za Hugo Llorisem (145) i Lilianem Thuramem (142), ale Antoine Griezmann (135) może wkrótce wysunąć się na prowadzenie.

Były zawodnik Montpellier, Arsenalu i Chelsea, który po zakończeniu kariery w AC Milan dołączy do Los Angeles FC, sześć lat temu zdobył z Francją mistrzostwo świata i był blisko od triumfu w mistrzostwach Europy, ale Les Bleus przegrali z Portugalią w finale w 2016 roku.