Jesús Navas z powodzeniem wypełnia swoją misję na prawej obronie reprezentacji Hiszpanii

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Jesús Navas z powodzeniem wypełnia swoją misję na prawej obronie reprezentacji Hiszpanii

Jesus Navas, wzruszony po zakończeniu meczu Hiszpania-Francja
Jesus Navas, wzruszony po zakończeniu meczu Hiszpania-FrancjaRFEF
Zawodnik Los Palacios zastąpił Carvajala w meczu z Francją. Już w pierwszej akcji wyprzedził Mbappé, uprzedzając francuskiego gwiazdora. Nowy gracz Realu Madryt był w stanie uciec od gracza Sevilli tylko w zagraniu, które doprowadziło do gola, w którym ominął pułapkę offsidową, aby wyłożyć piłkę na głowę Kolo Muaniego.

Ale Mbappé nigdy więcej nie był w centrum uwagi w starciach przeciwko Jesusowi Navasowi, który wyłączył go z gry dzięki swojemu przewidywaniu i szybkości.

Jakby tego było mało, Jesus Navas często brał udział w akcjach ofensywnych. W rzeczywistości odegrał dużą rolę w bramce Olmo na 2:1 dzięki precyzyjnemu dośrodkowaniu w pole karne, tak jak robi to od dwóch dekad.

Luis de la Fuente tak ocenił jego występ w meczu półfinałowym: "Jest przykładem dla piłki nożnej, dla swoich kolegów z drużyny, dla fanów. Wszystko robi dobrze. Jest zawodnikiem, który odejdzie z futbolu, kiedy będzie chciał. Może grać więcej lub mniej, ale zawsze dodaje coś od siebie".

Zmiana w 58. minucie

Żółta kartka za faul na Rabiocie, a także pewien dyskomfort fizyczny, doprowadziły do jego zmiany w 58. minucie, kiedy w jego miejsce wszedł Dani Vivian, a Nacho przeniósł się na prawą obronę.