Lewandowski i Barcelona ponownie bez goli, czas zacząć się martwić?

Lewandowski i Barcelona ponownie bez goli, czas zacząć się martwić?PAP
Piłkarze Barcelony zremisowali bezbramkowo na wyjeździe z Getafe w meczu 29. kolejki hiszpańskiej Primera División. Strata punktów przez lidera pozwoliła Realowi Madryt zmniejszyć dystans do 11 punktów. Królewscy wciąż tracą zbyt wiele, by się cieszyć, ale czy cules mają się czym martwić?

Oba najlepsze kluby LaLigi w ten weekend otrzymały podobne zadanie. Rywalizowały na wyjazdach z drużynami z końca tabeli, które klasyfikowane są tuż nad strefą spadkową.

Królewscy w Kadyksie odrobili lekcję i w sobotę wygrali 2:0. Z kolei Blaugrana męczyła się w podstołecznym Getafe na stadionie Coliseum Alfonso Pereza. Podopieczni Xaviego w drugim kolejnym meczu zanotowali remis 0:0. Tydzień temu podobnie było z Gironą.

Goście już w pierwszej połowie mogli prowadzić. Najgroźniejszą akcję Barcy przeprowadził Raphinha, który po kontrze trafił w słupek. Dobitka Alejandro Balde także obiła się od tego samego słupka. Z kolei Robert Lewandowski najlepszą okazję do zdobycia 18. ligowej bramki w sezonie zaprzepaścił w 55 minucie. Po wbiegnięciu w pole karne uderzył piłkę głową, ale zabrakło mu precyzji.

Zespół Getafe był bliski sprawienia niespodzianki. W finałowych minutach powstało zamieszanie na polu karnym Barcy. Piłka spadła pod nogi Borji Mayorala, który minimalnie chybił.

W tabeli prowadzi Barcelona - 73 pkt. Real jest gorszy o 11 "oczek". Trzecie w klasyfikacji Atletico Madryt (57) w niedzielę gra z Almerią.