Olympique Marsylia pokonuje AEK, Szymon Włodarczyk ratuje punkt dla Sturmu Graz

Olympique Marsylia pokonuje AEK, Szymon Włodarczyk ratuje punkt dla Sturmu GrazAFP
Olympique Marsylia pokonał AEK Ateny 3:1 w Lidze Europy dzięki dwóm rzutom karnym po czerwonej kartce dla bramkarza gości, podczas gdy Olympiakos Pireus pokonał West Ham United 2:1, kończąc 17-meczową passę nieprzegranych meczów londyńczyków w Europie.

Vitinha przełamał impas Marsylii w 27. minucie, uderzając z bliskiej odległości po tym, jak zmarnował kilka wcześniejszych szans w starciu grupy B.

Przyjezdni wyrównali osiem minut po rozpoczęciu drugiej odsłony dzięki bramce Orbelina Pinedy.

Jednak AEK ponownie znalazł się pod presją, gdy ich bramkarz, Cican Stankovic, otrzymał czerwoną kartkę za faul w polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Amine Harit.

Jordan Veretout zapewnił gospodarzom trzy punkty w 69. minucie po kolejnym rzucie karnym, gdyż Nordin Amrabat faulował Renana Lodiego.

W drużynie gości do 75. minuty grał Damian Szymański, który był kapitanem zespołu.

Tabela grupy E Ligi Europy
Tabela grupy E Ligi EuropyFlashscore

Marsylia jest teraz na szczycie grupy z pięcioma punktami po trzech meczach. AEK jest drugi z czterema punktami.

W innym meczu tej grupy Brighton & Hove Albion pokonał będący w kryzysie Ajax Amsterdam 2:0 po golach Joao Pedro i Ansu Fatiego.

Przegrana West Hamu

Olympiakos pokonał West Ham w grupie A Ligi Europy.

Kostas Fortounis zdobył bramkę otwierającą wynik dla Olympiakosu potężnym uderzeniem prawą nogą zza pola karnego, trafiając w dolny róg bramki po 33 minutach.

Tuż przed przerwą gospodarze podwoili swoje prowadzenie, gdy strzał Rodinei'a do własnej siatki skierował Angelo Ogbonna.

West Ham zdobył bramkę kontaktową w 87. minucie dzięki potężnemu uderzeniu Lucasa Paquety z krawędzi pola karnego.

W grupie A wszystko jest jeszcze możliwie, gdyż w drugim meczu hat-trick Vincenzo Grifo zapewnił zwycięstwo SC Freiburg 3:1 z serbską drużyną Backa Topola. Freiburg i West Ham są na szczycie grupy z sześcioma punktami, podczas gdy Olympiakos ma cztery "oczka".

Real Betis jest liderem grupy C z sześcioma punktami na koncie po tym, jak po golu Ayoze Pereza wygrał 1:0 z Arisem Limassol, a Sparta Praga i Rangers zremisowały 0:0 w stolicy Czech.

Atalanta była bliska zwycięstwa w grupie D po tym, jak Luis Muriel strzelił dwa gole, ale Szymon Włodarczyk wykorzystał rzut karny, a osłabiony Sturm Graz zremisował w Austrii 2:2.

Włosi pozostali na szczycie grupy z siedmioma punktami na koncie, ponieważ Sporting musiał zadowolić się remisem 1:1 z Rakowem Częstochowa. W meczu rozgrywanym w Sosnowcu napastnik Sportingu, Viktor Gyokeres, został ukarany czerwoną kartką za faul po ośmiu minutach. Portugalczycy mają teraz cztery punkty, a mistrz Polski jeden.