Popis Brazylijczyków, gol Diaza. Pewna wygrana Realu z Bragą i awans do kolejnej fazy

Popis Brazylijczyków, gol Diaza. Pewne wygrana Realu z Bragą i awans do kolejnej fazyAFP
Podopieczni Carlo Ancelottiego pokonali Sporting Braga w Madrycie i są już pewni awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Udany występ zaliczyli przede wszystkim Vinicius i Rodrygo, którzy zdobyli po bramce.

Spotkanie rozgrywane na stadionie Santiago Bernabeu mogło rozpocząć się dla Królewskich bardzo pechowo. Już w 5. minucie Lucas Vazquez faulował zawodnika rywali w polu karnym, a sędzia Halil Umut Meler nie miał żadnych wątpliwości i od razu podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Alvaro Djalo, ale Andriy Lunin w fantastycznym stylu obronił jego strzał, ratując swoją drużynę przed szybką stratą bramki. Ukrainiec zastępował Kepę Arrizabalagę, który doznał kontuzji przed meczem.

Z kolei w 12. minucie zawodnicy Realu mogli objąć prowadzenie, ale bramka Brahima Diaza została anulowana ze względu na wcześniejszy faul Viniciusa. Pomocnik wciąż był jednak niezwykle aktywny i kolejnej dogodnej okazji już nie zmarnował.

W 27. minucie piłkę na połowie rywali przejął Ferland Mendy i podał ją do Rodrygo. Brazylijczyk wbiegł w pole karne, w efektowny sposób minął obrońców i idealnie wyłożył ją 24-letniemu zawodnikowi, który pewnym strzałem pokonał Matheusa.

Mapa strzałów Realu Madryt
Mapa strzałów Realu MadrytOpta/Profimedia

Tuż przed przerwą po kolejnej składnej akcji zespołu Rodrygo znalazł się w podobnej sytuacji, ale zdecydował się na uderzenie. Tym razem bramkarz Bragi zdążył z interwencją.

Brazylijski wieczór w Madrycie

Druga odsłona spotkania mogła rozpocząć się kolejnej bramki Diaza. Zawodnik otrzymał świetne podanie od Viniciusa, który wcześniej popisał się rajdem w swoim stylu, ale brazylijski golkiper zdołał odbić jego strzał. Jednak w bezpośrednim starciu ze swoimi rodakami był już bez szans...

Między 58. a 61. minutą Real potroił swoje prowadzenie. Najpierw z dobrego podania Lucasa Vazqueza skorzystał sam Vini, który wymanewrował obrońcę i precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. Po chwil kapitalne wykończenie zaprezentował Rodrygo, który wprawił trybuny w euforię, a strzelec drugiego gola zanotował asystę.

Statystyki meczu Real Madryt - Sporting Braga
Statystyki meczu Real Madryt - Sporting BragaOpta

W ostatniej fazie meczu działo się już niewiele, choć tuż przed ostatnim gwizdkiem szansę na honorowe trafienie miał Abel Ruiz, jednak refleksem znów wykazał się Lunin. Real pokonał Sporting Braga 3:0, z kompletem punktów lideruje w tabeli grupy C i jest już pewny awansu do fazy 1/8 finału Ligi Mistrzów.