Dorival Júnior oficjalnie ogłoszony nowym trenerem reprezentacji Brazylii

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dorival Júnior oficjalnie ogłoszony nowym trenerem reprezentacji Brazylii
Dorival Júnior został nowym trenerem Seleção
Dorival Júnior został nowym trenerem Seleção
Profimedia
To już oficjalne: Dorival Júnior został nowym trenerem reprezentacji Brazylii. CBF ogłosiło umowę z trenerem w środę, trzy dni po tym, jak sam Dorival potwierdził, że poprowadzi kadrę Canarinhos.

Pierwsza konferencja prasowa Dorivala Júniora w roli trenera Seleção odbędzie się w czwartek. Wydarzenie będzie miało miejsce w siedzibie brazylijskiego związku piłkarskiego (CBF) w Rio de Janeiro.

Dorival pożegnał się z władzami i kibicami São Paulo w minioną niedzielę. Trener podziękował klubowi i wypowiedział się już jako nowy trener reprezentacji Brazylii.

Dorival zdobył Puchar Brazylii z São Paulo w 2023 roku
Profimedia

"To spełnienie osobistego marzenia, które było możliwe tylko dlatego, że doceniono moją pracę w São Paulo" - powiedział.

Dorival Júnior zastąpi na stanowisku Fernando Diniza, który został zwolniony po słabym starcie Brazylii w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Trener Fluminense miał kontrakt z Seleção do połowy 2024 roku.

Dorival powinien zadebiutować w reprezentacji 23 marca przeciwko Anglii na Wembley. W tym samym oknie FIFA Brazylia rozegra również mecz towarzyski z Hiszpanią w Madrycie.

Ednaldo Rodrigues, prezes CBF
Rafael Ribeiro/CBF

Prezydent CBF, Ednaldo Rodrigues, miał plan A na objęcie reprezentacji Brazylii w osobie Carlo Ancelottiego. Włoch przedłużył jednak kontrakt z Realem Madryt i pokrzyżował marzenia prezesa.

Ednaldo został usunięty z funkcji prezesa organizacji na mocy nakazu sądowego, ale odwrotny nakaz wydany następnie przez ministra STF Gilmara Mendesa przywrócił go na stanowisko. Dzień po powrocie zwolnił Diniza i obrał za cel sprowadzenie Dorivala.