Jedenastka mundialu kobiet wg Flashscore: Mistrzyni świata Abelleiro zdominowała punktację

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jedenastka mundialu kobiet wg Flashscore: Mistrzyni świata Abelleiro zdominowała punktację

Teresa Abelleiro cieszy się ze zwycięstwa na Mistrzostwach Świata.
Teresa Abelleiro cieszy się ze zwycięstwa na Mistrzostwach Świata.Profimedia
Mistrzostwa Świata Kobiet 2023 zakończyły się zwycięstwem Hiszpanii, ale cały turniej był wielkim sukcesem ze sportowego, kibicowskiego i marketingowego punktu widzenia. Flashscore News przedstawia najlepsze składy mistrzostw według klasyfikacji.
Jedenaście najlepszych w naszej ocenie zawodniczek mundialu 2023
Jedenaście najlepszych w naszej ocenie zawodniczek mundialu 2023Flashscore

Bramkarka

Chiamaka Nnadozie (Nigeria) 7.53

Nigeria wyszła z grupy, ale odpadła z Anglią w 1/8 finału. Mimo to Nnadozie aż trzykrotnie zachowała czyste konto w meczach z Kanadą i Irlandią, a także z Anglią, w którym o wyniku zadecydowały rzuty karne po remisie 0:0. Wyłapała jeden z rzutów karnych, ale nawet to nie wystarczyło.

Obrończynie

Wendie Renard (Francja) 7.75

Kapitanka reprezentacji Francji zdobyła jedną bramkę, która zadecydowała o zwycięstwie 2:1 nad Brazylią. Rozegrała cztery pełne spotkania, nie licząc meczu z Panamą. Francuzki odpadły dopiero w ćwierćfinale w rzutach karnych z Australią.

Amanda Ilestedt (Szwecja) 7.67

Brakowało jej na boisku tylko przez 29 minut turnieju i była kamieniem węgielnym na drodze do brązu. Ponadto zdobyła aż cztery bramki jako stoperka, co jest drugim najlepszym wynikiem na mistrzostwach. Ilestedt miała naprawdę świetny mundial z osobistego punktu widzenia. Wyróżniała się na obu końcach boiska.

Alex Greenwood (Anglia) 7.84

Anglia była bardzo odpowiedzialna z tyłu, tracąc tylko cztery bramki w siedmiu meczach, z czego tylko jedną w grupie, a pozostałe trzy od ćwierćfinałów do finału. Najgorszy mecz Greenwood miał miejsce w samej końcówce, ale ogólnie była niezwykle niezawodna i nie popełniała błędów na skraju trzyosobowej obrony.

Manuela Vanegas (Kolumbia) 7.7

Grała bardzo dobrze na skraju kolumbijskiej obrony. Chociaż jej najlepszym momentem była zwycięska bramka w siatce Niemiec, pokazała niezaprzeczalne zalety w całym meczu. Wciąż ma zaledwie 22 lata, ale dzięki występom na mistrzostwach z pewnością awansuje z Realu Sociedad do większego klubu.

Pomocniczki

Danielle van de Donk (Holandia) 7.75

Swój najlepszy mecz rozegrała przeciwko Wietnamowi, strzelając bramkę i asystując przy kolejnej w wygranym 7:0 spotkaniu, będąc na boisku tylko przez 45 minut. Otrzymała jednak wysokie noty we wszystkich meczach, w których zagrała. Zabrakło jej w ćwierćfinale, co może być powodem, dla którego Holandia kończyła na tarczy z Hiszpankami, które później wygrały mistrzostwa.

Teresa Abelleiro (Hiszpania) 8.19

Pod nieobecność gwiazdorskiej Putellas, pomocniczka Realu Madryt stała się ostoją w środku pola i razem z Bonmatią stworzyły jakościowy duet zarówno z tyłu, jak i z przodu. Abelleiro zdobyła jedną bramkę i dołożyła asystę. Dominowała na boisku.

Lindsey Horan (USA) 8.03

Po dwóch tytułach, zawodniczki z USA zostały znokautowane przez Szwedki już w 1/8 finału. Nie zaprezentowały się idealnie. Z trudem wyszły z grupy. Jednym z niewielu pozytywów był właśnie występ Horan. Zdobyła dwa gole przeciwko Wietnamowi i Holandii. Trafiła również w rzutach karnych przeciwko późniejszym brązowym medalistkom.

Jill Roorda (Holandia) 7.9

Roorda rozegrała świetne mecze na przełomie fazy grupowej i pucharowej. W meczu z Wietnamem, dzięki dwóm bramkom, podniosła swoją ocenę do 9.7 (!), a następnie dała o sobie znać w siatce RPA w 1/8 finalu, ale być może jej najgorszy indywidualny występ miał miejsce w ćwierćfinale, gdzie nastąpił holenderski koniec.

Napastniczki

Selma Bach (Francja) 7.8

Choć rozpoczęła mistrzostwa świata na ławce rezerwowych, od drugiego meczu grała regularnie i była w stanie osłabić każdą defensywę ze skrzydła. Choć nie zdobyła bramki, zanotowała dwie asysty i stworzyła kilka groźnych okazji.

Lieke Martens (Holandia) 7.7

W każdym meczu holenderska zawodniczka przekraczała próg 7.2 w rankingu Flashscore, a raz nawet osiągnęła 9 punktów. W sumie zdobyła jedną bramkę i dołożyła dwie asysty. Według ocen, Hinata Miyazawa nie znalazła się w najlepszym składzie, rozgrywając bardzo dobre mecze w grupie, a następnie dość słabe - na przykład ćwierćfinał przeciwko Szwecji.

Jak obliczane są oceny zawodniczek?