Messi golem z rzutu wolnego ratuje Argentynę na początku eliminacji do mistrzostw świata

Leo Messi ponownie został bohaterem Argentyny
Leo Messi ponownie został bohaterem ArgentynyAFP
Argentyna długo biła głową w mur, ale ostatecznie wygrała 1:0 z Ekwadorem przed własną publicznością podczas pierwszej kolejki eliminacji do mistrzostw świata 2026. Bohaterem został Leo Messi, który w 78. minucie ustalił wynik meczu precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego.

Pierwsza połowa była niezwykle nudna. Argentyna utrzymywała się długo przy piłce, ale nie szły za tym żadne konkrety. Mistrzowie świata nie oddali żadnego celnego strzału, a najbliżej gola był Lautaro Martinez, który trafił w słupek. Leo Messi próbował natomiast strzału zza pola karnego, ale był on niecelny.

Druga połowa była już zdecydowanie lepsza w wykonaniu gospodarzy, którzy częściej znajdowali się pod polem karnym Ekwadoru i byli groźniejsi w ostatniej fazie akcji. Udało im się dopiąć swego w 78. minucie. Wtedy Argentyna otrzymała rzut wolny na około 20 metrów od bramki. Do piłki podszedł Leo Messi i precyzyjnym strzałem pokonał Hernana Galindeza

Okazało się, że było to jedyne trafienie w tym spotkaniu i Argentyna wygrała 1:0 z Ekwadorem przed własną publicznością, zgarniając pierwsze trzy punkty podczas eliminacji mistrzostw świata 2026.

W pozostałych meczach Paragwaj zremisował 0:0 z Peru, a Kolumbia pokonała 1:0 Boliwię