Vinicius nie zagra z Argentyną. Real Madryt potwierdza poważny uraz zawodnika

Vinícius prawdopodobnie wrócił już do zdrowia po kontuzji.
Vinícius prawdopodobnie wrócił już do zdrowia po kontuzji.Profimedia
Realu Madryt, klub hiszpańskiej ekstraklasy, poinformował w sobotę, że napastnik Vinicius Junior zerwał mięsień nogi podczas meczu Brazylii z Kolumbią w piłkarskich kwalifikacjach do mundialu 2026.

Stołeczny klub wyjaśnił, że badania lekarskie wykazały, iż Vinicius doznał naderwania mięśnia w lewej nodze. Kontuzji nabawił się podczas piątkowej porażki Brazylii z Kolumbią 1:2 i przed przerwą musiał zostać zmieniony.

Real nie podał harmonogramu powrotu piłkarza do zdrowia, ale tego typu urazy mogą skutkować dwumiesięczną przerwą od zajęć. U Viniciusa "zdiagnozowano uszkodzenie lewego bicepsa kości udowej, które wpływa na ścięgno podkolanowe. Będziemy monitorować jego powrót do zdrowia" – oznajmił klub.

Królewscy zakwalifikowali się już do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Po 13 rundach w lidze hiszpańskiej zespół Carlo Ancelottiego traci dwa punkty do lidera Girony. 23-letni Vinicius strzelił w tym sezonie dla Madrytu sześć goli, z czego trzy w dwóch ostatnich meczach drużyny.

Brazylijska gwiazda miała już jedną przymusową przerwę w tym sezonie. Było to po kontuzji prawego uda w meczu ligowym Realu Madryt z Celtą Vigo pod koniec sierpnia. Tym samym we wrześniu Vinicius opuścił dwa pierwsze spotkania Brazylii w eliminacjach do mistrzostw świata w Ameryce Południowej.

We wtorek "Seleção" zmierzą się w wielkich derbach z Argentyną, która również przegrała swój ostatni mecz, ale pozostaje na szczycie tabeli z 12 punktami. "Kanarki", w których z powodu kontuzji brakuje już bramkarza Edersona, obrońcy Danilo, pomocnika i kapitana Casemiro oraz napastnika Neymara, zgromadzili do tej pory siedem "oczek".