Gol Mateusza Bogusza w pierwszej minucie meczu dał zwycięstwo Los Angeles FC

Mateusz Bogusz (w środku) świętujący gola wraz z kolegami z zespołu
Mateusz Bogusz (w środku) świętujący gola wraz z kolegami z zespołuProfimedia
Mateusz Bogusz strzelił gola w pierwszej minucie meczu przeciwko Seattle Sounders. Los Angeles FC wygrało 1:0, a Polak został wybrany MVP spotkania.

Los Angeles FC wyszło na prowadzenie już w pierwszej minucie spotkania przeciwko Seattle Sounders.

Autorem gola był Mateusz Bogusz. Polak zdecydował się na strzał z dystansu i umieścił piłkę w siatce. Później okazało się, że było to jedyne trafienie w meczu, Los Angeles FC wygrało 1:0. Ten triumf spowodował, że obrońcy tytułu są na pierwszym miejscu w tabeli Konferencji Zachodniej.

Los Angeles FC ma na koncie 32 punkty po 17 kolejkach. Drugie miejsce zajmuje St. Louis City (29 pkt), a trzecie jest właśnie Seattle Sounders (28 pkt).

Mateusz Bogusz zagrał bardzo dobre spotkanie i dzięki temu występowi został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.

Inne występy Polaków:

New York Red BullsCharlotte 2:2 (Karol Jóźwiak i Jan Sobociński weszli w 66 minucie).

Portland TimbersChicago Fire 1:2 (Kacper Przybyłko grał 69 minut w barwach  Chicago, a Jarosław Niezgoda wszedł na boisku w 71 minucie w drużynie gospodarzy).