Messi mówi, że spodziewa się zakończyć karierę klubową w Interze Miami

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Messi mówi, że spodziewa się zakończyć karierę klubową w Interze Miami

Lionel Messi powiedział, że spodziewa się, iż Inter Miami będzie ostatnim klubem, dla którego zagra w swojej błyskotliwej karierze.
Lionel Messi powiedział, że spodziewa się, iż Inter Miami będzie ostatnim klubem, dla którego zagra w swojej błyskotliwej karierze.AFP
Argentyńska gwiazda piłki nożnej Lionel Messi zapowiada, że spodziewa się, iż Inter Miami będzie klubem, w którym zakończy swoją legendarną karierę. Co nie znaczy, że Messi przymierza się do ogłoszenia sportowej emerytury...

Leo Messi, który ma kontrakt z drużyną MLS do końca sezonu 2025, wypowiedział się dla ESPN. "Tak, na dzień dzisiejszy myślę, że to będzie mój ostatni klub" - powiedział Messi w wywiadzie dla ESPN. Ale piłkarz, który 24 czerwca skończy 37 lat, dodał również: "Nie jestem też gotowy na odejście z piłki nożnej".

Rekordowy ośmiokrotny zdobywca Złotej Piłki stał się legendą Barcelony, pomagając zdobyć cztery korony Ligi Mistrzów i 10 tytułów mistrzowskich.  Messi przyczynił się do zwycięstw Argentyny w Copa America 2021 i mistrzostwach świata 2022, a teraz ma zagrać dla Argentyny w Copa America, które odbędą się wkrótce w Stanach Zjednoczonych.

Po grze dla Barcy w latach 2004-2021, Messi dołączył do Paris Saint-Germain w latach 2021-2023, a następnie przeniósł się do Interu Miami w zeszłym roku, pomagając klubowi zdobyć koronę Pucharu Ligi na początku swojej kariery w drużynie.

"To był trudny krok, aby opuścić Europę i przyjechać tutaj" - powiedział Messi. "Fakt bycia mistrzem świata bardzo pomógł mi spojrzeć na sprawy inaczej".

Gwiazdorstwo Messiego podniosło rangę MLS w Stanach Zjednoczonych, mecze wyprzedają się wszędzie tam, gdzie piłkarz gra, a jego koszulka jest zdecydowanie najpopularniejsza wśród nabywców koszulek MLS. Messi zastanawia się teraz nad grą dla swojej ojczyzny w mistrzostwach świata w 2026 roku, których współgospodarzami będą Stany Zjednoczone wraz z Meksykiem i Kanadą, i rozważa zakończenie swojej niesamowitej kariery.

"Całe życie to robiłem. Uwielbiam grać w piłkę. Cieszę się treningami, każdym dniem, meczami. Trochę się boję, że wszystko się skończy" - powiedział Messi. "Staram się cieszyć. Dlatego cieszę się wszystkim o wiele bardziej, ponieważ jestem świadomy, że jest coraz mniej do zrobienia i dobrze się bawię w klubie".

"Jakie to szczęście, że mam u boku kolegów i przyjaciół. Dobrze się bawiłem podczas zgrupowania, gdzie mam też kolegów z drużyny i przyjaciół, i to wielu. Cieszę się drobnymi szczegółami, za którymi wiem, że będę tęsknił, kiedy już nie będę grał".