Celtic pokonał Rangersów i przejął kontrolę w tabeli szkockiej Premiership

Celtic pokonał Rangersów i przejął kontrolę nad szkocką Premiership
Celtic pokonał Rangersów i przejął kontrolę nad szkocką PremiershipProfimedia
Celtic pokonał swoich odwiecznych rywali 2:1 w sobotnim Old Firm i w tabeli szkockiej Premiership uciekł na sześć punktów.

Matt O'Riley dał Celtom prowadzenie po 35 minutach, chwilę przed tym jak John Lundstram strzelił gola na 2:0. To były trzy minuty, po których Rangers nie mogli się otrząsnąć dłuższą chwilę, a nie był to koniec ich kłopotów.

Rywalizacja mogła nabrać pikanterii po tym, jak Cyriel Dessers zdobył bramkę dla Rangers w 40 minucie, ale tuż przed zejściem do szatni czerwoną kartkę zobaczył Lundstram, zostawiając The Gers osłabionych na drugą połowę. To uniemożliwiło odrobienie strat.

Celtic przejął większą kontrolę nad starciem w drugiej części, choć O'Riley nie zdołał wykorzystać rzutu karnego, który dałby bezpieczny bufor. Wynik ten oznacza, że Celtowie potrzebują jednego punktu z dwóch pozostałych spotkań, aby zapewnić sobie tytuł.