Mauro Icardi notuje dublet, a Galatasaray zdobywa 23. tytuł w lidze tureckiej

Mauro Icardi świętuje w deszczu, gdy jego drużyna sięgnęła po tytuł.
Profimedia
Tureccy giganci Galatasaray zdobyli we wtorek swój 23. tytuł ligowy, wygrywając 4:1 z Ankaragucu w przedostatnim meczu sezonu dzięki dubletowi Mauro Icardiego i kolejnym bramkom Barisa Alpera Yilmaza i Sergio Oliveiry.

Klub ze Stambułu sięgnął po tytuł mistrzowski po raz pierwszy od sezonu 2018/19.

Icardi dał Galatasaray prowadzenie w siódmej minucie, ale napastnik Ankaragucu Milson wyrównał dziewięć minut później. Argentyńczyk przywrócił przewagę na pięć minut przed przerwą.

W 73. minucie gola strzelił Yilmaz z Galatasaray, a Sergio Oliveira przypieczętował zwycięstwo w 78. minucie.

Zwycięstwo dało Galatasaray 82 punkty, pięć punktów przewagi nad drugim w tabeli Fenerbahce.

Fani klubu paradowali ulicami Stambułu w samochodach, trąbiąc klaksonami i machając flagami w czerwono-żółtych barwach Galatasaray.

Galatasaray i Fenerbahce zmierzą się ze sobą w ostatnim meczu sezonu w niedzielę.

"To dla mnie bardzo emocjonalny moment, niewiarygodnie wielkie szczęście. Chciałbym podziękować wspaniałym fanom Galatasaray i moim zawodnikom. Mam nadzieję, że zakończymy ligę wygrywając derbowy mecz w przyszłym tygodniu" - powiedział trener Galatasaray Okan Buruk nadawcy BeIN Sports.

Wyścig o mistrzostwo nasilił się w ostatnich tygodniach, a Galatasaray prezentowało imponującą formę przez cały sezon.

Prowadzony przez argentyńskiego napastnika Icardiego i Belga Driesa Mertensa zespół zachwycił fanów swoją sprawnością w ataku i solidnością w obronie.

Drugi z wielkiej trójki stambulskich klubów, Besiktas, zajmuje trzecie miejsce z 74 punktami na koncie, podczas gdy mistrzowie z ubiegłego sezonu, Trabzonspor, po wtorkowych meczach plasują się na piątej pozycji.

Tabela Super Lig po 36. kolejce

Dwa kluby Superlig, Hatayspor i Gaziantep, wycofały się z tegorocznych mistrzostw w wyniku zniszczeń spowodowanych trzęsieniami ziemi w południowej Turcji w lutym, w których zginęło ponad 50 000 osób.

Sprawdź podsumowanie meczu z Flashscore.