Real Madryt łatwo pokonał Elche. Karim Benzema goni Roberta Lewandowskiego

Karim Benzema wykorzystał dwa rzuty karne przeciwko Elche i przesunął się na pozycję wicelidera klasyfikacji PichichiAFP
Real Madryt pokonał przed własną publicznością 4:0 Elche w zaległym meczu 21. kolejki LaLiga. Królewscy zdominowali outsidera i zmniejszyli stratę do Barcelony. Dwa gole strzelił Karim Benzema, który w klasyfikacji strzelców traci do Roberta Lewandowskiego już tylko trzy gole.

Real Madryt wyszedł na prowadzenie już w 8. minucie. Trafienie po indywidualnej akcji zanotował Marco Asensio, dla którego był to trzeci ligowy gol w tym sezonie. Zabrakło w tym meczu Viniciusa, który odbywał pauzę za żółte kartki.

Królewscy zdobyli gola na 2:0 w 31. minucie. Piłkę ręką w polu karnym zagrał Enzo Roco, a rzut karny na gola zamienił Karim Benzema. Francuz strzelił pewnie pod poprzeczkę i nie dał szans bramkarzowi Elche.

15 minut później ponownie sędzia podyktował jedenastkę dla Realu. Tym razem faulowany w polu karnym był Rodrygo, a stały fragment gry na gola zamienił zdobywca Złotej Piłki.

Druga połowa to już kontrolowanie gry przez Real Madryt i mniejsza intensywność. Kibice zobaczyli tylko jedno trafienie. Na 10 minut przed końcem spotkania bardzo ładnym i mocnym strzałem popisał się Luka Modrić i ustalił wynik meczu na 4:0. Dla Chorwata był to już czwarty gol w tym sezonie ligowym. Jest to jego drugi najlepszy wynik na hiszpańskich boiskach.

Real dzięki zwycięstwu z Elche zbliżył się do Barcelony na osiem punktów. Karim Benzema natomiast w klasyfikacji Pichichi wskoczył na pozycję wicelidera i goni Roberta Lewandowskiego.

Od zakończenia mundialu Polak strzelił tylko jednego gola w rozgrywkach ligowych, a Francuz znalazł drogę do siatki rywala już sześć razy. Aktualnie Lewnadowski ma na koncie 14 goli w 18 meczach, a Benzema 11 trafień w 13 spotkaniach.

Real Madryt – Elche 4:0 (Asensio 8'; Benzema 31', 45+1; Modrić 80')