Porażka Projektu z Resovią w hicie 16. kolejki PlusLigi. Ekipa za stolicy spada w tabeliProjekt Warszawa
Projekt Warszawa przegrał 1:3 przed własną publicznością z Asseco Resovią Rzeszów. Ta porażka oznacza, że drużyna ze stolicy straciła pozycję wicelidera tabeli w PlusLidze.

Projekt Warszawa przystępował do tego pojedynku jako faworyt mimo niespodziewanej porażki na początku roku z Indykpolem AZS Olsztyn. Drużyna ze stolicy zajmowała drugie miejsce w tabeli. Rywale tracili do nich sześć punktów i mieli na koncie dwie porażki z rzędu. Ulegli Treflowi Gdańsk w rozgrywkach ligowych i nie wygrali nawet seta w starciu Ligi Mistrzów z francuskim Tours

Pierwszy set stał pod znakiem przewagi gospodarzy. Resovia zaczęła odrabiać stratę w końcówce, ale ostatecznie Projekt wygrał 25:23. Goście jednak byli podbudowani dobrym zakończeniem partii i w kolejnej ruszyli na rywali. Już na początku wypracowali kilka punktów przewagi (10:6). Gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania (17:17). Końcówka należała do gości, którzy wygrali 25:21.

Dwa kolejne sety to już dominacja gości, którzy wygrali 25:19 i 25:20, co dało im zwycięstwo w Warszawie. MVP meczu został Stephen Boyer, który zdobył dla rzeszowian 23 punkty.

Porażka pozbawiła ekipę ze stolicy drugiego miejsca w tabeli. Projekt został wyprzedzony przez Aluron CMC Wartę Zawiercie, który pokonał 3:2 w emocjonującym meczu Indykpol AZS Olsztyn

Liderem jest Jastrzębski Węgiel, który ma punkt więcej niż drużyny z Zawiercia i Warszawy, ale mistrzowie Polski swój mecz zagrają dopiero w niedzielę (15 stycznia) ze Stalą Nysa, więc ich przewaga może się powiększyć.