Poważne osłabienie ŁKS-u przed trzecim meczem finału Tauron Ligi

Poważne osłabienie ŁKS-u przed trzecim meczem finału Tauron LigiŁKS Commercecon Łódź
Zuzanna Górecka, przyjmująca ŁKS Commercecon Łódź i reprezentacji Polski, podczas drugiego meczu finałowego mistrzostw Polski doznała urazu łąkotki oraz więzadła przedniego krzyżowego. Łódzką Wiewiórę czeka kilkumiesięczna przerwa w grze.

W niedzielę łódzkie Wiewióry wspięły się na wyżyny, by odrobić stratę z pierwszego meczu. Na wyjeździe pokonały DevelopRes Bella Dolina Rzeszów 3:2 i wyrównały stan rywalizacji finałowej.

Niestety, Zuzanna Górecka doznała groźnie wyglądającej kontuzji w piątym secie drugiego meczu finałowego. Po wykonanym ataku przyjmująca – upadając – wykręciła kolano i musiała opuścić boisko na noszach. Wykonane w poniedziałek badania potwierdziły niepokojące przypuszczenia.

Zuza Górecka w najbliższych dniach przejdzie zabieg naprawy urazu łąkotki oraz rekonstrukcji więzadła przedniego krzyżowego. W następnych miesiącach czeka ją rehabilitacja oraz ciężka praca nad powrotem do formy.

Kibice nie zobaczą jej więc w finale sezonu, w którym do rozegrania pozostały co najmniej dwa mecze. Trzeci pojedynek finałowy przewidziano na 10 maja w Łodzi, podczas gdy czwarty odbędzie się 13 maja w Rzeszowie. Oba spotkania zaplanowano na 17:30.